3A oyunlar PS4'de mi yoksa bilgisayarda mı oynanmalı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Arkadaşlar yaz bitmeden PS4 alacağım. Şimdi kullandığım GTX 960 2 GB, FX 6300 4.2GHz, 16 GB 1866MHz kurulu bilgisayarım var. Normalde ekran kartımdan çok memnunum zaten 4-5 senedir kullanıyorum. Ama özelikle RDR 2'de medium üstü texcure quality alırsam direk VRAM kaynaklı kasmalar oluyor. Zaten Low ve medium kaplamalarda oyun oynanmayacak kalitede oluyor. Üstüne almak istediğimde 1080P'de drop oluyor. Bende sırf o yüzden oynamıyorum kaç aydır oyun yatıyor boşta. Arkadaşım DC yayını açtı 1660 Ti olan bilgisayarı ile, adamın 720p 30FPS yayını bile benim bilgisayarımdan çok daha kaliteli duruyordu. O andan sonra direk soğudum zaten oyundan.

Death Stranding oynayayım dedim, 1080p Low ayarlarda bir ayağı çukurda genelde 30 civarında oynadım. O da sırf grafik yüzünden sarmadı.

Sizce böyle PC'de düşük ayarlarda oynamak mı yoksa PS4'de oynamak mı? Bu arada televizyon 1080P 80 ekran. Ama yakınında olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde bir sistem var ve sana yetmiyor, "yükselticem konsol mu alayım iyi PC mi ?"diye sorsan anlicam ama böyle mi oynayayım yoksa konsol mu alayım diye sormanı anlayamadım 😀 Niye yeni sistem almayı düşünmüyorsun mesela, böyle bir seçenek neden yok? 😀

Okuduğum en uzun en detaylı gereksiz soru.

Ben oyun oynarken, oyunun fikrine, rekabet dinamiklerine bakıyorum. Sen grafiklerine bakıyormuşsun. Herkesin keyfi farklı. İstiyorsan PS4'de oyna istiyorsan PC'de oyna bunun sorusu mu olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yükseltmek daha mantıklı bir seçenek değil mi?
Ayrıca mazur görün ama 16 GB 1866 MHz Ram DDR kaç oluyor?

Ben oyun oynarken, oyunun fikrine, rekabet dinamiklerine bakıyorum. Sen grafiklerine bakıyormuşsun. Herkesin keyfi farklı. İstiyorsan PS4'de oyna istiyorsan PC'de oyna bunun sorusu mu olur.
Bak ne güzel demişsin ben bunlara bakıyorum diye. Madem öyle 360p'de git oyun oyna piksel piksel. Sorun da yaratmaz senin için. Arkadaşın sorusu gayet mantıklı, bütçesi var ve elindeki oyunları değerlendirmek istiyor. Kendinize göre saçma bulduğunuz bir şeyi karşınızdakini yargılayarak yapmayın lütfen.

Bilgisayarı yükseltmek daha mantıklı bir seçenek değil mi?
Ayrıca mazur görün ama 16 GB 1866 MHz Ram DDR kaç oluyor?
AM3+ soket tabii ki DDR3.

Alırken 2016 Ağustos'tu, dolar 3.5TL idi bu arada. 980Ti yeni çıkmıştı o ay. 960 4GB olanı 1000TL benimki 2GB olan 800TL'di. O zamanlar 200TL 1000 liranın değerinde olduğu için alamadım.

Hayır değil, şuan bu sisteme RX570 bile takamam darboğaz yapar. Yani bu sistem tamamen kilit. O yüzden PS4 almak istiyorum zaten.

Tamam bu senin tercihin ise beni ilgilendirmez. Ben PS4 texcure kalitesini geçmeye değer mi diye soruyorum. Çünkü 2. kez 100GB indireceğim öyle olursa.
Bak ne güzel demişsin ben bunlara bakıyorum diye. Madem öyle 360p'de git oyun oyna piksel piksel. Sorun da yaratmaz senin için. Arkadaşın sorusu gayet mantıklı, bütçesi var ve elindeki oyunları değerlendirmek istiyor. Kendinize göre saçma bulduğunuz bir şeyi karşınızdakini yargılayarak yapmayın lütfen.
Haklısınız hocam. Hele grafikler düşükken böyle yer ayna gibi parlıyor ya deli ediyor adamı.

Arkadaşlar yaz bitmeden PS4 alacağım. Şimdi kullandığım GTX 960 2 GB, FX 6300 4.2GHz, 16 GB 1866MHz kurulu bilgisayarım var. Normalde ekran kartımdan çok memnunum zaten 4-5 senedir kullanıyorum. Ama özelikle RDR 2'de medium üstü texcure quality alırsam direk VRAM kaynaklı kasmalar oluyor. Zaten Low ve medium kaplamalarda oyun oynanmayacak kalitede oluyor. Üstüne almak istediğimde 1080P'de drop oluyor. Bende sırf o yüzden oynamıyorum kaç aydır oyun yatıyor boşta. Arkadaşım DC yayını açtı 1660 Ti olan bilgisayarı ile, adamın 720p 30FPS yayını bile benim bilgisayarımdan çok daha kaliteli duruyordu. O andan sonra direk soğudum zaten oyundan.

Death Stranding oynayayım dedim, 1080p Low ayarlarda bir ayağı çukurda genelde 30 civarında oynadım. O da sırf grafik yüzünden sarmadı.

Sizce böyle PC'de düşük ayarlarda oynamak mı yoksa PS4'de oynamak mı? Bu arada televizyon 1080p 80 ekran. Ama yakınında olacağım.

PS4'te grafiklerde güzel değil (Slim diyorum Pro alacaksan değişir)
Özellikle Slim de kenar yumuşatma adlı varlıktan yok, bütün cisimlerin kenarı pixsel bayağı rahatsız edici.
Gölge kaliteside normal kaplamalarda normal RDR2 taş gibi dursada bana drop yaşattığı olmuştu.
(RDR2 de PS4'te High durmuyor normal duruyor)

Şu anki hali ile PS4 ortalama GTX1650Ti gücünde. Ayrıca gene 1650'de drop olurken PS4 hiçbir zaman kasmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2000-2500 civarına PS4 almak yerine 3500 tlye Series S alabilirsiniz aslında. Yeni nesil güncellemesi geldiğinde RDR2'yi 60 fps oynayabilirsiniz büyük ihtimal. Benim RX 580 sistemim vardı. Mafia 1 Remake'de 60 fpsden düşmeye başlamıştı. RDRyi denememiştim bile. Ben de sinirlendim, hem de ekran kartı fiyatları yüksekken satayım dedim. Bütün sistemi ve kulaklık dışındaki ekipmanlarımı satıp üstüne 1500-2000 tl ekledim. Hem Series X hem de PS4 Pro aldım. Sen de sistemini satıp Series S ya da X alabilirsin. Çünkü PS4 gücünün sonuna geldi artık. Ayrıca fat ve slimi bilmiyorum ama Pro termal macunu yenilememe rağmen evde uçak kaldırıyor.

Geri
Yukarı