3D baskı sırasında filament kurutucu tavsiyesi

Libarian

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 3d printerım için baskı sırasında kurutucu filament kutusu almayı düşünüyorum. Bu örnekte olduğu gibi ama bu ürün filament makaralarım sığmadığı için alamıyorum. Makarlarım(Porima) yaklaşık 20 cm yükselik 7.42 cm de kalınlığı var o yüzden kutuya sığmıyor. Benim şimdi birkaç sorum var.

1- Bu kutular baskı kalitesini gözle görülür olarak artırıyor mu?
2- Tavsiye edeceğiniz şu kutuyu kullanıyorum senin filament makaralarında rahat sığar dediğiniz kutular var mı?
3- Bu kutulardan almak yerine direk yapmalı mıyım?
4- Yoksa bunları bırakıp direk pasif olarak kurutma yapan kutulardan mı yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba 3D printerım için baskı sırasında kurutucu filament kutusu almayı düşünüyorum. Bu örnekte olduğu gibi ama bu ürün filament makaralarım sığmadığı için alamıyorum. Makarlarım(porima) yaklaşık 20 cm yükselik 7.42 cm de kalınlığı var o yüzden kutuya sığmıyor. Benim şimdi birkaç sorum var.

1- bu kutular baskı kalitesini gözle görülür olarak artırıyor mu?
2- tavsiye edeceğiniz şu kutuyu kullanıyorum senin filament makaralarında rahat sığar dediğiniz kutular var mı?
3- bu kutulardan almak yerine direk yapmalı mıyım?
4- yoksa bunları bırakıp direk pasif olarak kurutma yapan kutulardan mı yapmalıyım?

Eğer filamentlerini birkaç ay boyunca kullanmıyorsan gerek yok, ben Porima'nın kendisine sordum saklayacaksanızda hava almayan saklama kaplarının içine 1 tane silikajel koyun öyle 1 yıldan uzun süre saklayabilirsiniz sorun olmadan dediler. Filament elinizde 1 2 ay kalıyorsa nemlenme vs de olmaz.

Eğer filamentlerini birkaç ay boyunca kullanmıyorsan gerek yok, ben Porima'nın kendisine sordum saklayacaksanızda hava almayan saklama kaplarının içine 1 tane silikajel koyun öyle 1 yıldan uzun süre saklayabilirsiniz sorun olmadan dediler. Filament elinizde 1 2 ay kalıyorsa nemlenme vs de olmaz.
Evimde akvaryum var buda yeterince nem yapıcağını düşünüyorum o yüzden demiştim.

1. Baskı kalitesinin düşmesini azaltır olsa olsa, arttırmaz.
3. Vakumlu torbalara koyabilirsin. Çok varsa ve uğraşmak istemiyorsan IKEA kutularına koy, kutularında sakla, güneş görmesinler.
4. PLA basıyorsan çok düşünmene gerek yok, bendeki 2 yıllık ABS bile vakumu bozuk torbada bozulmamıştı.

TPU'da biraz kalitesi düştüğünü düşünüyorum o yüzden kalitesi artarmı diye sordum. PETG'de düşmesini istemediğim için sormuştum PLA'da sıkıntı yaşamıyorum.

Geri
Yukarı