Microzey filament ile 3D baskı hatası

Daha fazla  
Daha önce farklı filamentle ekteki kediyi bastım, kusursuz baskı aldım ama microzey filament ile aldığım benchy modeli ekteki gibi bozuk şekilde basılmış. Bunu neden yapıyor? Çözümünü bilen var mı?
@Siyah Martı

Dosya Ekleri

• IMG_0049.jpeg
    IMG_0049.jpeg
    128,8 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0048.jpeg
    IMG_0048.jpeg
    118,4 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_0047.jpeg
    IMG_0047.jpeg
    117,5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Slicer ayarlarını kurcaladıysan stock profili yükleyip gene dene, sıcaklığı malzemeye uygun seçmeye dikkat et, fazla sıcak olmasın.

Ayarları kurcalamadım diyorsan:
Blobs and zits Cura diye aratırsan olası çözümlere ulaşabilirsin, başka slicer kullanıyorsan Cura yerine onun ismini yazarsın. Birden çok sebep olabileceği için bu şekilde yönlendirebilirim.

Slicer ayarlarını kurcaladıysan stock profili yükleyip gene dene, sıcaklığı malzemeye uygun seçmeye dikkat et, fazla sıcak olmasın.

Ayarları kurcalamadım diyorsan:
Blobs and zits Cura diye aratırsan olası çözümlere ulaşabilirsin, başka slicer kullanıyorsan Cura yerine onun ismini yazarsın. Birden çok sebep olabileceği için bu şekilde yönlendirebilirim.
Hayır curada standart ayarları kullandım

O zaman 2. paragraf.

Makinen PTFE borulu ise iki ucu sabitleyen pnömatik konnektörler görevlerini yapıyor mu diye de kontrol etmek iyi olur, kaçırmıyor olmaları gerek, boru ileri geri gitmiyor olmalı konnektör diplerinde.
Birde baskı yaparken değişik bir ses çıkıyordu. Çubuk makarnayı kırdığını düşün öyle bi ses sürekli değil ama arada yapıyordu.

Nozülün olduğu bölgeden gelen bir çıtırtı ise filament nem almış olabilir, extruder motorundan gelen tak tak ses ise filamenti bir sebeple itmekte zorlandığı içindir.

Neyin nereden geldiğini gözlemlersen çözüm daha kolay olur.
Buda ısı kulesi reis.
(Filamenti yeni açtım bayat değildir heralde)

Buda ısı kulesi reis.
(Filamenti yeni açtım bayat değildir heralde)
Tek sorun yazılarda

Dosya Ekleri

• IMG_0050.jpeg
    IMG_0050.jpeg
    159,1 KB · Görüntüleme: 34
Dikiş çizgilerinin yerini neresi seçtin?
Sorun olarak gördüğün yerler dilimleyicide dilimlenince de aynı mı diye baktın mı?

Görsel ufak, daha kaliteli ve büyük olan?
hacı sorunu buldum 100mm/s ile basıyordum diye oluyormuş afeapfmpeafeafeafpakle

hacı sorunu buldum 100mm/s ile basıyordum diye oluyormuş afeapfmpeafeafeafpakle
sadece dikiş izleri kaldı onlarda normal heralde yinede sağol her şey için 🖤

Yeni konular

Geri
Yukarı