3D baskıdan çıkan ürün nasıl boyanmalı?

Rezerve6

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Kajaani
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Galax SG RTX3080, ASUS B550M-K, Kingston Fury Beast RGB 32 GB RAM, 1 TB PNY CS2130, 1 TB 970 Evo, Corsair RM850
Merhaba aşağıya resmini eklediğim ürünü yazıcıdan çıkarttım. Nasıl boyamalıyım? Boyamadan önce neler yapmalıyım, hangi ürünleri kullanmalıyım? Teşekkürler.

24242.jpg

Akrilik boya veya sprey boya ile boyayabilirsiniz. Daha kaliteli bir sonuç için boya öncesi zımparalama, astar boyası ve boyama sonrası vernik uygulaması yapabilirsiniz.

Akrilik boya veya sprey boya ile boyayabilirsiniz. Daha kaliteli bir sonuç için boya öncesi zımparalama, astar boyası ve boyama sonrası vernik uygulaması yapabilirsiniz.
Boya öncesi zımparalama nasıl olmalı hocam? Kaç numara zımpara kullanmalıyız? Sulu veya kuru diye ayrılıyordu sanırım.

1000'lik kuru zımpara uygun olur diye düşünüyorum. Macunladıktan sonra da akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Zımparanın sertliği pürüzlere göre değişebilir. Göz önünde bulunacak yüzeylere baskı sonrası ütüleme işlemi yaparsanız biraz daha düz bir yüzey elde edebilirsiniz.

Kasanın içinde duracak çok aşırı detaya gerek yok diye düşünüyorum, sadece boya öncesi zımparalama yapıp boyayı atsam yeterli olur sanıyorum.

Kuru zımpara kullanabilirsiniz. Baskıya "grip" kazandırmak için genel bir zımparalama yapıp ondan sonra parçadaki baskı kusurlarını zımparalamanız daha iyi bir görüntü sağlayacaktır.
1660578667902.png

Çok teşekkürler, son olarak harfleri yapıştırmak için bir yapıştırıcı ve akrilik boya öneriniz var mıdır? Yoksa rastgele ürünler de uygun olur mu?

Çok teşekkürler, son olarak harfleri yapıştırmak için bir yapıştırıcı ve akrilik boya öneriniz var mıdır? Yoksa rastgele ürünler de uygun olur mu?

Ben yanında sprey ile gelen yapıştırıcılardan kullanıyorum. Boya için özel bir önerim yok.

Geri
Yukarı