3D modelleme, animasyon ve render için 40 bin TL'ye laptop önerisi

yokne

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 3D modelleme, render ve animasyon için bir laptop almak istiyorum. Monitor ile birlikte toplam bütçem 40.000 Türk lirası.
Monster teknik desteğin çözüm odaklı olduğu söylenmesi ve öneriler dahilinde aşağıdaki laptopu almayı düşünüyorum. Sizce kullanacağım programlar dahilinde bana yeterli olur mu?

3D modelleme için monitor önerileriniz var mı? Bütçem 6K civarı.

Tulpar T7 V20.5.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook

Kullanacağım programlar;
  • Maya
  • ZBrush
  • Substance painter
  • 3DS Max
  • Marvelous designer
  • Blender
  • Unreal Engine

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam rtx 3070ti ekran kartını tercih ederdim. 3060 da iş görür ama 3070ti 8 GB bellek ile render'da fark ettirir, tabi GPU ağırlıklı render yapacaksanız. Şu modelin ekranı da daha iyi:

Ekleme: Sonradan fark ettim, monitör harici bütçeniz 34000 imiş, o zaman çok fazla seçenek yok zaten bu işlemci için.

Son düzenleme:
Monster almayı düşünmemin sebebi teknik servis desteğinin iyi olduğunu söylemeleri. Monsterı öven de var sövende. Bu biraz tedirgin ediyor. Kafam çok karışmış halde.
Ben şahsen almazdım, Teknolojik cihazların bir çoğunda Japon ve Tayvan ürünlerinden şaşmam.

Teknik servisin iyi olması, Markanın iyi olduğu anlamına gelmez.

Monster kalitesi için kısa bir Google araması yapmanız yeterli olur. Bunun dışında 3DS Max render'ı için işlemciden çok ekran kartına yüklenmeniz gerekir (Cuda). Bu bütçede en mantıklı seçenek yukarıda arkadaşın verdiği Game Garaj Slayer2 10XL.

Monster kalitesi için kısa bir Google araması yapmanız yeterli olur. Bunun dışında 3DS Max render'ı için işlemciden çok ekran kartına yüklenmeniz gerekir (Cuda). Bu bütçede en mantıklı seçenek yukarıda arkadaşın verdiği Game Garaj Slayer2 10XL.
Gerçekten memnun kaldıklarını söyleyenler de var. Sıkıntılar yaşayanlarda. Kafam karışık doğrusu. Bir sıkıntı yaşarsam iade ederim diye düşünüyorum. Gamegaraj markasını pek duymadim açıkçası. Monitör ile toplam bütçem 40 k monitör siz 35 k bütçem var..

Merhaba, 3D modelleme, render ve animasyon için bir laptop almak istiyorum. Monitor ile birlikte toplam bütçem 40.000 Türk lirası.
Monster teknik desteğin çözüm odaklı olduğu söylenmesi ve öneriler dahilinde aşağıdaki laptopu almayı düşünüyorum. Sizce kullanacağım programlar dahilinde bana yeterli olur mu?

3D modelleme için monitor önerileriniz var mı? Bütçem 6K civarı.

Tulpar T7 V20.5.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook

Kullanacağım programlar;
  • Maya
  • ZBrush
  • Substance painter.
  • 3DS Max.
  • Marvelous designer.
  • Blender
  • Unreal Engine.

16 GB RAM yetersiz kalır. Mümkünse 32gb+ RAM almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı