3D öğrenmek için program önerisi

Mrjoeblack

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır video&fotoğraf işleri yapmaktayım, fakat şu sıralar müşterilerimin talepleri animasyon ve 3D'ye doğru gidiyor.
Nene modellemesi, videoya animasyon ekleme gibi şeyler yapmak istiyor, pandemi sürecindeyken de oturup bu işi öğrenmek istiyorum.
Önerileriniz neler?

Maya ve Blender kullandım sadece, önerim ikisini de öğrenmen yönünde ama benim işim çok büyük değil diyorsan Blender, işim şirket işi kadar büyük diyorsan maya öncelikli. Ama dediğim gibi sadece bireysel ise Blender. Ama hiçbir zaman tam öğrenmeye çalışma. Çünkü Blender bir multitool. İçinde neredeyse her şey var. Nesne modellemesi ve animasyon dahil.Ayrıca blender'ın yeni arayüzünü daha basit buluyorum.

Maya ve Blender kullandım sadece, önerim ikisini de öğrenmen yönünde ama benim işim çok büyük değil diyorsan Blender, işim şirket işi kadar büyük diyorsan maya öncelikli. Ama dediğim gibi sadece bireysel ise Blender. Ama hiçbir zaman tam öğrenmeye çalışma. Çünkü Blender bir multitool. İçinde neredeyse her şey var. Nesne modellemesi ve animasyon dahil.Ayrıca blender'ın yeni arayüzünü daha basit buluyorum.

Anladım yani blenderda hem animasyon yapabilir hem de nesne modelleyebilirim. Şirket değil bireysel freelance çalışıyorum. Blender inceleyeceğim.
Adobe Dimension öğrenirsen çok iyi olur.
Bunu da inceleyeceğim.

Bir sorum daha var
10750H ve rtx2060 bir laptop bu uygulamalar için 2-3 yıl yeterli olur mu ? Ona göre HP Omen 2020 satın alacağım. Fazla ısınırsa falan laptopu bırakmayalım iş yapacağız diye 😂😂

3ds Max veya C4D öğrenebilirsiniz, bunun dışında son yıllarda popüler olan Maya'da olabilir, açıkçası hepsini deneyip ihtiyacınız olanı kendiniz bulmanız gerekiyor, ben hepsiyle kombine yaptığım için pek ayırt etmiyorum.

Nasıl bir sistem kullanıyorsunuz ?
1597076344416.png

Yurt dışında erişilebilir bir sistem olduğu için kullanabiliyorum, Türkiye'de maalesef biraz hayal. Bellekler 16x16=32 şeklinde, sitede bulamadığım için bunu koydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı