3D tasarım mouse tavsiyesi

Dwain

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Evdeki desktop PC'mde Fusion360 üzerinde 3D çizim yapıyorum. Logitech G900 mouse kullanıyorum. Kendime bir de mobil olacağım zamanlarda kullanabileceğim bir laptop aldım. Daha gelmedi. Ama external bir mouse da istiyorum.

Paraya kıyıp 3D Connexion'ın son modelini de alabilirim. Hala bu işin babası bu mouse mudur? Ben hiç deneyimlemedim. Hayatıma neler katar onu da bilmiyorum ama yine de sorayım istedim. Bu mouse dışında başka ne olabilir bilmiyorum. Logitech veya bu markadan giderim diye düşündüm. Razer da belki olabilir.

Ama 3D connexion alacak bütçem var sadece değer mi onu anlamak istiyorum :) yurt dışında birçok tasarımcı bu fareyi kullanıyor. Space mouse da var ama ona şu anda ihtiyacım yok. Özellikle tasarımcı arkadaşlar ve bu fareyi kullanma şansı olan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Teşekkürler.

Çok para harcamak istemiyorsanız Logitech MX Ergo Trackball modeline bakabilirsiniz. Tabi ki işinizin profesyonellik derecesi, ihtiyaç duyduğu ekipman vs. konusu benim alanım değil. Ancak çevremde bu 3D çizim yapan tanıdıklarım arasında bu fareyi kullananlar mevcut.

Çok para harcamak istemiyorsanız Logitech MX Ergo Trackball modeline bakabilirsiniz. Tabi ki işinizin profesyonellik derecesi, ihtiyaç duyduğu ekipman vs. konusu benim alanım değil. Ancak çevremde bu 3D çizim yapan tanıdıklarım arasında bu fareyi kullananlar mevcut.
Teşekkürler. Onu da şimdi inceledim. Sanırım tipi bana uygun değil. Rahat da edemem baş parmağımın altı bir topla dolu olmamalı :) Tabi denemedim ama bu mu yoksa 3d Connexion mı diye sorunca kendime 3dConnexion'ı tercih ediyor gibiyim.

Teşekkürler. Onu da şimdi inceledim. Sanırım tipi bana uygun değil. Rahat da edemem baş parmağımın altı bir topla dolu olmamalı :) Tabi denemedim ama bu mu yoksa 3d Connexion mı diye sorunca kendime 3dConnexion'ı tercih ediyor gibiyim.

Topsuz versiyonu MX Master 3 modeli de var hocam. Çizim yapan arkadaşlar ergonomi haricinde ince işçilik ile uğraşırken topun daha rahat ettirdiğini söylüyor genelde. Bahsettiğiniz cihaz tabi epey profesyonel ve direkt bu işler için yapılmış. Bence siz kararınızı vermişsiniz de biraz ikna edilmek istiyor gibisiniz :)

Usta çizim yapanlar genelde trackpad kullanıyor ama AutoCAD tarzı çizim programlarında normal bir mouse da işinizi görür o kadar aşırıya kaçmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Usta çizim yapanlar genelde trackpad kullanıyor ama AutoCAD tarzı çizim programlarında normal bir mouse da işinizi görür o kadar aşırıya kaçmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Fusion360'ta kullanacağım. Trackpad deneyimini hiç yaşamadım ama benim için çok uygun olmayabilir. PC'de dediğim gibi Logitech G900 kullanıyorum. Çok da rahat aslında ama bu cihazı da çok denemek istiyorum. Dışarıda çalışacağım ortamlarda ergonomi çok önemli. Motivasyonuma kadar etkiliyor yani... Bu iş mesleğim haline gelmeye başladı. O yüzden yatırımı iyi şeylere yapmak istiyorum. Bakalım cihazı görmeye çalışacağım bir yerlerde almadan önce.

Yeni konular

Geri
Yukarı