3D yazıcı filament önerisi

deniz yavuz

Kilopat
Daha fazla  
3D yazıcı konusunda yeniyim. Bu forumu okumadan ender 3 V2 Neo aldım ve sanırım V3 çok fazla yenilik varmış. O yüzden bir sorup öyle filament alayım dedim.

PLA filament konusunu az çok anladım, yazıcı problemleri vesaire. filament kopması için bir sensör alıp yazıcıma ekledim. Genelde iyi sonuçlar alarak düzgün uzun baskılar alabiliyorum. TPU ve ABS gibi farklı filamentler basmak için filament bakıyorum yorumlar malsef yanıltıcı oluyor. O yüzden buradan bir görüş alayım. PLA filamentte microzey aldım, 2 kg siyah ve beyaz gayet güzel sonuçlar verdi.

TPU ve ABS için önerdiğiniz markalar ve basımda gene olarak PLA basmadan farklı olup. Dikkat edilmesi gereken bir konu var mı öğrenmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3D yazıcı konusunda yeniyim. Bu forumu okumadan ender 3 V2 Neo aldım ve sanırım V3 çok fazla yenilik varmış. O yüzden bir sorup öyle filament alayım dedim.

Pla filament konusunu az çok anladım, yazıcı problemleri vesaire. Filament kopması için bir sensör alıp yazıcıma ekledim. Genelde iyi sonuçlar alarak düzgün uzun baskılar alabiliyorum. Tpu ve abs gibi farklı filamentler basmak için filament bakıyorum yorumlar malsef yanıltıcı oluyor. O yüzden buradan bir görüş alayım. Pla filamentte microzey aldım, 2 kg siyah ve beyaz gayet güzel sonuçlar verdi.

Tpu ve abs için önerdiğiniz markalar ve basımda gene olarak pla basmadan farklı olup. Dikkat edilmesi gereken bir konu var mı öğrenmek istedim.

Uzi markasına bakın derim birkaç kez kullanmıştım memnunum şahsen ben.

Geri
Yukarı