3D yazıcı için filament önerisi

Eminertekin

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, 3D yazıcı almayı planlıyorum ve two trees bluer 3D yazıcısını almaya karar verdim ancak filament konusunda kararsız kaldım araştırdığım kadarı ile pla filament almam gerekiyormuş ama hangi markayı alacağım konusunda kararsızım, bütçem 1kilo için 400₺ ne önerebilirsiniz?

Kendim şimdilik;
Filamix ve microzey pla Pro filanentlerini buldum.

Porima'nın sitesinden Porima. Filamix ve Tinylab kullanmadım. Microzey, Porima'dan belirgin derecede ucuz olmadıkça bence değerlendirmeye bile giremez.

PLA almam gerekmiş dediğine göre biraz daha araştırman iyi olabilir, printerlar pek öyle kettle gibi düğmesine basınca iş yapmazlar, uğraşman gerekir illa ki.

Yazıcı tercihini de gözden geçirmen iyi olabilir, üzmüştü. @NothingGood

Porima'nın sitesinden Porima. Filamix ve Tinylab kullanmadım. Microzey, Porima'dan belirgin derecede ucuz olmadıkça bence değerlendirmeye bile giremez.

PLA almam gerekmiş dediğine göre biraz daha araştırman iyi olabilir, printerlar pek öyle kettle gibi düğmesine basınca iş yapmazlar, uğraşman gerekir illa ki.

Yazıcı tercihini de gözden geçirmen iyi olabilir, üzmüştü. @NothingGood
Beni de üzdü hocam. Kesinlikle Two Trees Bluer tavsiye etmiyorum. Sırf 3 5 kuruş az ödeyeceğim diye düşünerek asla alınmaması. Hele ki bu işlerde tecrübeli olmayan birisi kesinlikle almamalı. Fazla bütçeniz yoksa Ender 3 Pro vs bakın ama hocamızın dediği gibi 3D yazıcı işi emek, sabır, zaman, bilgi ister. Bunları göze alıyorsanız temiz bir Ender 3 ile başlayabilirsiniz.

@NothingGood hocama da selamlar zamanında beni almamam için uyarmıştı bayağı da kararsız kalmıştım ama sonunda yanlış kadar verip TTB aldım. Gerçekten şuana kadar verdiğim en yanlış karar buydu galiba. :)

Buarada asıl soruyu cevaplamayı unutmuşum. Bende filament olarak Porima öneriyorum. Yerli, kaliteli bir marka. Eskiden fiyatları da uygun da ama artık pek öyle değil bu yüzden bir sonraki filament alışımda Robo90 deneyeceğim. Bu markadan da genel olarak olumlu bahsediliyor.

Baktığın fiyat 0.5kglığı olabilir dikkat et. 😶‍🌫️

360₺ ye beyaz porima filament aldım teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Beni de üzdü hocam. Kesinlikle two trees bluer tavsiye etmiyorum. Sırf 3 5 kuruş az ödeyeceğim diye düşünerek asla alınmaması. Hele ki bu işlerde tecrübeli olmayan birisi kesinlikle almamalı. Fazla bütçeniz yoksa ender 3 Pro vs bakın ama hocamızın dediği gibi 3D yazıcı işi emek, sabır, zaman, bilgi ister. Bunları göze alıyorsanız temiz bir ender 3 ile başlayabilirsiniz.

@NothingGood hocama da selam zamanında beni almamam için uyarmıştı bayağı da kararsız kalmıştım ama sonunda yanlış kadar verip ttb aldım. Gerçekten şu ana kadar verdiğim en yanlış karar buydu galiba. :)

Ne gibi bir sorun var bu yazıcıda üzücek kadar internetten araştırıp sipariş geçtim dün akşam herkes olumlu yorumlar yapmıştı harici bir yazıcıda bulamadım bu fiyatta.

Peki ender 3Neo alınır mı bunu iptal edip o model iyi midir şu an bütçem sadece bu 2 yazıcıya yetiyor.

Son düzenleme:
Rica ederim.
3 Neo iyidir, yeni alınmış ama kullanılamamış 2. ellere de bakabilirsin.

Tamamdır, teşekkür ederim tekrardan.

Rica ederim.
3 Neo iyidir, yeni alınmış ama kullanılamamış 2. ellere de bakabilirsin.

Hocan bir de şeyi sormayı unuttum şimdi ben teşhir ürünü olarak kullanılmış bir yazıcı aldım 4095e sorun olur mu teşhir olması.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı