3D yazıcı önerisi

athena432

Femtopat
Daha fazla  
Oyun ve anime karakterlerinin figürlerini çıkarıp boyamak istiyorum fakat sla mı FDM mi karar veremiyorum.

FDM:

Çok daha filament seçeneği var
Filament daha az para harcıyor.
Pürüzlü çıkarıyor
Alanı daha büyük

Sla:

Daha prüszüsz.
Daha pahalı reçinesi.
Az reçine seçenekli.
Daha kısa sürüyor.

Bana figürlerdeki gibi hafif plastik bir yapı da lazım. Eğer boyadığım da FDM'deki pürüzler görünmüyorsa onu alırım bilgisi olan yardım edebilir teşekkürler.

Oyun ve anime karakterlerinin figürlerini çıkarıp boyamak istiyorum fakat sla mı FDM mi karar veremiyorum.

FDM:

Çok daha filament seçeneği var
Filament daha az para harcıyor.
Pürüzlü çıkarıyor
Alanı daha büyük

Sla:

Daha prüszüsz.
Daha pahalı reçinesi.
Az reçine seçenekli.
Daha kısa sürüyor.

Bana figürlerdeki gibi hafif plastik bir yapı da lazım. Eğer boyadığım da FDM'deki pürüzler görünmüyorsa onu alırım bilgisi olan yardım edebilir teşekkürler.
Butceniz nedir? Ve figur icin SLA daha uygundur ancak ozel bir calisma odaniz/yeriniz yoksa SLA almayin, recine zehirlidir ve yazicinin ustunde gelen "filtre" gercekte pazarlama sacmaligindan baska bir sey degildir.

@Siyah Martı hocamın aşağıdaki konudaki mesajlarını inceleyebilirsiniz.

7-8 bin liraya sla yazıcı alamazsın, alsanda doğru düzgün reçine yok. Bulsanda ayarları yok. Filmentli alacaksan Neptün 4 pro tercih edebilirsin. 3-4 baskıda bir kalibrasyon ayarı yapmalısın. 3d yazıcı işi güzel ama dertli. Alacaksanız son model alın. Filament ile de figürlerin çok çirkin olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı