3'lü prize uzatma takılır mı?

Prize yakın olan minimum 3*1.5 olsun, sonradan takılan da 3*1 olsun en az. Sorun yaşamazsınız kaliteli bir ürün alırsanız. Ben 6'lı akım korumalı prizden sonra 3'lü bağlıyorum. Masaüstü bilgisayar, laptop, modemler, 2 adet monitör, amonyaklı mini buzdolabı ve şarj aletlerini bağlıyorum bu prizlere. Bunların çektiği toplam güç 1mm2 kabloyu bile zorlayacak kadar değil normalde ki ben ilk prizde daha kalın kesit kullandığım için içim daha da rahat.

Prize yakın olan minimum 3*1.5 olsun, sonradan takılan da 3*1 olsun en az. Sorun yaşamazsınız kaliteli bir ürün alırsanız. Ben 6'lı akım korumalı prizden sonra 3'lü bağlıyorum. Masaüstü bilgisayar, laptop, modemler, 2 adet monitör, amonyaklı mini buzdolabı ve şarj aletlerini bağlıyorum bu prizlere. Bunların çektiği toplam güç 1mm2 kabloyu bile zorlayacak kadar değil normalde ki ben ilk prizde daha kalın kesit kullandığım için içim daha da rahat.
Dostum elimde ki çoklayıcıların kaliteli olduğunu pek sanmıyorum büyük marketlerde şeffaf poşet ile satılan prizlere benziyor ikisi de. Bir tanesinde kablo yok direkt fiş. Diğeri de 1 m uzunluğunda.

@Harleen İdeal bir senaryo için dediğim gibi yapmalısınız. Eldekilerle şansınızı denemek isterseniz size kalmış bir şey. Kullanacağınız cihazlar çok yük çekmez toplamda ama genel olarak da kalitesiz ürünler kullanmanızı önermem. Bütün cihazları emanet ediyorsunuz sonuçta. Size ve cihazlara karşı güvenli olması için biraz masraf etmekten kaçınmayın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı