3x3 rubik küp yapma taktiği

Deepy0

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 3x3 rubik küpü 43 saniyede falan yapıyorum fakat bunu + yaparak başladığımız çözümle yapıyorum. Bu çözümle en fazla 30'lara falan inebilirim. Bundan daha da hızlı yapmam için ne çözümler önerirsiniz.(+ çözümünden başka)

Bende + çözümü ile 1-2 dk içerisinde yapıyorum ancak. Rekor deneyenler farklı bir metot kullanıyor. Ve ne yazık ki alternatifini bulamadım. Takipteyim.

Arkadaşlar merhaba. Ben 3x3 rubik küpü 43 saniyede falan yapıyorum fakat bunu + yaparak başladığımız çözümle yapıyorum. Bu çözümle en fazla 30'lara falan inebilirim. Bundan daha da hızlı yapmam için ne çözümler önerirsiniz.(+ çözümünden başka)
  1. Kübü sök, WD40 ile temizle, kurut, geri birleştir. Yetmezse hafif yağlayabilirsin mineral bir makine yağı ile, tabi zamanla ellerin de yağlanır, vazelin de iş görür bu durumda, o da petrol bazlı. Birleştirirken sıkışan yerleri çevirerek düzenle.
  2. Orta parçaları orjinalde kare, onların pahlı/bevel'lı olanlarını alabilirsin.
  3. Şu video genel olarak güzel bir anlatım içeriyor. CFOP'dan (+ dediğiniz) daha gelişmiş yöntem yok, parmak çalışmak gerek.

Rubik kübü hızlı çözülmesi için değil, aklınızı dinlendirmek içindir, örgü örmek, duvar boyamak, yürüyüş yapmak gibi, büyüdükçe fark edilen bir şeydir. bu.

Geri
Yukarı