4.000 TL civarına elektrogitar önerisi

• Konuyu başlatan Smyrne
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 579

Smyrne

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I5-12400F ROG STRIX RX6750XT 32GB RAM Asus EX-B660M-V5 D4 120MM SIVI SOĞUTMA
Meslek
Sorumluluk Ve Bakım Teknikeri
Hocalarım selam. Gitar alacağım, ilk gitar olarak aklımda 4 model var. Daha doğrusu 3 ama 1 tanesi de kafamı kurcalıyor. O yüzden size sormak istedim.

1-Schecter SGR C-1
2-LTD MH-10
3-LTD EC-10
4-Bu işte aynı paraya Schecter varken alınır mı? Bilemedim Cort KX100MA.
Ekstra: 2. el 4300 TL'ye LTD MH-50 Floyd Rose da mevcut bir adet, bilemedim, kararsızım. Ciddi paralara gelmiş gitar işi.

Bütçe 4.000-6.000 arası.(Daha az olursa hayır demem)
Papa het lobiye selam olsun.

@Bora Dere Lars Ulrich aşkına yardımcı olursan çok sevinirim hocam.

Son düzenleme:
Başlangıç için alacaksanız Floyd Rose köprüye bulaşmayın. Sabit veya Tremolo köprü iyidir. Floyd Rose çok zahmetli bir köprüdür çalmasını bilen adama bile çile dert çektirirken sizi müzikten tamamen soğutabilir gerek yok. "Metallica çalacakmış floyd rose'a elbet geçecek şimdiden alışmak lazım FR köprülü tercih et bi'şey olmaz" diyenleri kâale bile almayınız. :)
C-1 modeli arkadaşımda var kullanma fırsatı oldu. Elimde İlk seri (Saptaki Xleri kızmızı olan) Cort X2 var. İkisi de gövde yapısı ve sap olarak aynı ağaçlardan üretim ancak Shecter'ın sapı benim daha çok hoşuma gitti daha bi rahat daha bi hoş bir sapı vardı.
LTD'lerin modellerini deneme fırsatım maalesef olmadı ancak bahsettiğimiz 3 gitarın da elimdeki gitar dahil hepsinin gövde ve sap yapısı aynı. Üretim yerleri ve perde sayıları da aynı. Başlangıç için LP gitar nispeten bir tık daha az tercih edilir biraz hantal oldukları için.
Benim önerim Shecter C-1 ve MH-10 yönünde olacak. 2.el alıyorsanız hangisi daha temiz ve daha uygunsa onu tercih edin.

@Single_factor belki LTD modellerini de denemiştir daha iyi yardımcı olur.

Başlangıç için alacaksanız Floyd Rose köprüye bulaşmayın. Sabit veya Tremolo köprü iyidir. Floyd Rose çok zahmetli bir köprüdür çalmasını bilen adama bile çile dert çektirirken sizi müzikten tamamen soğutabilir gerek yok. "Metallica çalacakmış floyd rose'a elbet geçecek şimdiden alışmak lazım FR köprülü tercih et bi'şey olmaz" diyenleri kâale bile almayınız. :)
C-1 modeli arkadaşımda var kullanma fırsatı oldu. Elimde İlk seri (Saptaki Xleri kızmızı olan) Cort X2 var. İkisi de gövde yapısı ve sap olarak aynı ağaçlardan üretim ancak Shecter'ın sapı benim daha çok hoşuma gitti daha bi rahat daha bi hoş bir sapı vardı.
LTD'lerin modellerini deneme fırsatım maalesef olmadı ancak bahsettiğimiz 3 gitarın da elimdeki gitar dahil hepsinin gövde ve sap yapısı aynı. Üretim yerleri ve perde sayıları da aynı. Başlangıç için LP gitar nispeten bir tık daha az tercih edilir biraz hantal oldukları için.
Benim önerim Shecter C-1 ve MH-10 yönünde olacak. 2.el alıyorsanız hangisi daha temiz ve daha uygunsa onu tercih edin.

Teşekkür Ederim.

LTD, ESP modellerinin düşük bütçeli alternatifi olarak düşünülebilir. İkisi de aynı firmanın. Bir çok model zaten ESP orjinallerinin klonlanmışı oluyor. Üretim yerleri, ağaç tipi, hardwire değişiyor.

Denediğim Shecter gitarlar oldu. fena değiller. Yukardaki modeller bazında LTD ile aynı klasmanda olduklarını söyleyebilirim.

CORT işine girmeyin sap ve fret işçiliğini hiç beğenmiyorum. Oldukça kaba oluyor.

Ben olsam, bu 4 lü alternatifte LTD MH-10 u seçerdim. Sap, klavye işçiliği gerçekten çok iyi. Ayrıca kasa ergonomisi de uzun saatler elinizden düşürmeyeceğiniz şekilde tasarlanmış. Diğer seçeneklerde akord burgularının les paul sitilinde olması yani 3 lü sağ sol olarak yerleştirilmesi G telinde sürekli akord kaçması sorunu doğurur. Kurtuluşu yok. Klasik ve kronik bir şey.

eğer kasa tipi hoşunuza gidiyorsa les paul gibi olanları seçebilirsiniz ancak o kasa bombeli kasa olmadıkça pek les paul gibi de diyemiyorum. Bana o hissiyatı vermiyor ama elbette tercih meselesi.

Bahsedilen 2. el floydroselu modelin dertten başka katacağı bir şey olmaz emin olun. Çok şey götürür. Ton, sustain, stabilize, bend kararsızlığı, tuşe sorunları, entonasyon sorunları, akord sorunları....

Son düzenleme:
LTD, ESP modellerinin düşük bütçeli alternatifi olarak düşünülebilir. İkisi de aynı firmanın. Bir çok model zaten ESP orjinallerinin klonlanmışı oluyor. Üretim yerleri, ağaç tipi, hardwire değişiyor.

Denediğim Shecter gitarlar oldu. fena değiller. Yukardaki modeller bazında LTD ile aynı klasmanda olduklarını söyleyebilirim.

CORT işine girmeyin sap ve fret işçiliğini hiç beğenmiyorum. Oldukça kaba oluyor.

Ben olsam, bu 4 lü alternatifte LTD MH-10 u seçerdim. Sap, klavye işçiliği gerçekten çok iyi. Ayrıca kasa ergonomisi de uzun saatler elinizden düşürmeyeceğiniz şekilde tasarlanmış. Diğer seçeneklerde akord burgularının les paul sitilinde olması yani 3 lü sağ sol olarak yerleştirilmesi G telinde sürekli akord kaçması sorunu doğurur. Kurtuluşu yok. Klasik ve kronik bir şey.

eğer kasa tipi hoşunuza gidiyorsa les paul gibi olanları seçebilirsiniz ancak o kasa bombeli kasa olmadıkça pek les paul gibi de diyemiyorum. Bana o hissiyatı vermiyor ama elbette tercih meselesi.

Bahsedilen 2. el floydroselu modelin dertten başka katacağı bir şey olmaz emin olun. Çok şey götürür. Ton, sustain, stabilize, bend kararsızlığı, tuşe sorunları, entonasyon sorunları, akord sorunları....
@Dontaçhi Hocalar ibanez grg170dx nasıldır ?

Kötü. Gövdenin tamamı kavak. Bunun anlamı; gofret denen bir sitemde 50 parça mukavva preslenmiş oluyor ya da bütün kullandılarsa; eğilme / bükülme sorunu yaşayabilirsiniz. Onun yerine gRG120QASp-bgd öneririrm.

Hocam ikinci el 8000e Schecter Omen 6 Extreme buldum alacağım galiba bunu.Ne dersiniz ?
1672949636936.png
1672949649975.png
1672949667723.png

Hocam ikinci el 8000e Schecter Omen 6 Extreme buldum alacağım galiba bunu.Ne dersiniz ?Eki Görüntüle 1624050Eki Görüntüle 1624051Eki Görüntüle 1624052

Model bilgisi hatalı. Doğrusu; "Schecter OMEN ELITE-6 STBB"

Güzel gitar. Hardtail köprü çok daha stabil ve ince ayara musait, ayrıca ağaç tonunu daha ön plana çıkarır.

2. el gitar eğer gitardan anlamıyorsanız riskli bir iş. Fotoğrafı paylaşan kişinin saddle diziliminden gitar bilgisi ortaya çıkıyor, bu sebeple o şekilde gitar fotoğrafları paylaşmasını yadırgamıyorum ancak bu şekilde fotoğraf çekilmez.

Sap, klavye, yakın ve dik açılarda 4 yönlü fotoğraflanmalı. Sapın gövdeye bağlantı yerine yakından bakılmalı. Trusrot vidasına bakılmalı. Fret durumunu bilmiyoruz, erime, deformasyon var mı? Potaslarda temassızlık var mı?

Gitarın arkasında bir vuruk görülüyor. Bu vuruk düşme sonucunda oluştuysa sapta, sapın birleşim yerinde kırılma meydana gelmiş olabilir. Trus rot kırılmış dahi olabilir.

Kargo ile almayın. kargoda kırılma riskini geçtim. Sahtekarlık / dolandırıcılık mağduru olabilirsiniz. Hele hele Van, Hakkari gibi uzak illere hiç güvenmeyin.

Son düzenleme:
Model bilgisi hatalı. Doğrusu; "Schecter Omen Elite-6 stbb"

Güzel gitar. Hardtail köprü çok daha stabil ve ince ayara msait ayrıca ağaç tonunu daha ön plana çıkarır.

2. el gitar eğer gitardan anlamıyorsanız riskli bir iş. Fotoğrafı paylaşan kişinin saddle diziliminden zaten gitar bilgisi ortaya çıkıyor, bu sebeple o şekilde gitar fotoğrafları paylaşmasını yadırgamıyorum ancak bu şekilde fotoğraf çekilmez. Sap, klavye yakın ve dik açılarda 4 yönkü fotoğraflanmalı. Sapın gövdeye bağlantı yerine yakından bakılmalı. Trusrot vidasına bakılmalı. Fret durumunu bilmiyoruz, erime, deformasyon var mı? Potaslarda temassızlık var mı?

Gitarın arkasında bir vuruk görülüyor. Bu vuruk düşme sonucunda oluştuysa sapta kırılma meydana gelmiş olabilir. Trus rot kırılmış dahi olabilir.

Kargo ile almayın. Kargoda kırılma riskini geçtim. Sahtekarlık / dolandırıcılık mağduru olabilirsiniz. Hele van Hakkari, Manisa gibi uzak illere hiç güvenmeyin.

Yok görerek alacağım hocam teşekkürler engin bilgileriniz için. Ben pek anlamam ama bariz çatlak vs varsa zaten onu göz görür(umarım).

@Dontaçhi Hocalar ibanez grg170dx nasıldır ?
Yukarıda yazılmış zaten ancak bende yazayım. İçerisinde Kavak kullanılan hiçbir gitarı tercih etmeyiniz, önermeyiniz.

Gösterdiğiniz shecter modeli oldukça iyi ancak arkasındaki vuruk mudur nedir benim de dikkatimi çekti dikkatli olmak lazım. hangi şehirdesiniz? 4000 diyordunuz 8'e çıkmışsınız o fiyatlara alternatif birşeyler de bakabiliriz bu gitar olmazsa farklı bir model dursun kenarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı