4.000 TL'ye monitör önerisi

Kuzenime bu monitörü aldık F/P monitördür.
Arkadaşın bu önerisini dikkate almanızı öneririm.
Bu arada ölü pixel, ghosting, ışık sızması vs gibi testleri başarıyla geçti.
Bir tane bile ölü pixel çıkmadı şansımıza çok şaşırdık. :)
Ayrıca site ve satıcı aynı. Bilişimstore satıcı n11 üzerinden aldık.
4.000 TL kadar para vermenize de gerek kalmıyor.

IPS monitörlerde ghosting sık görülen bir sorun değil fakat IPS monitörlerde ışık sızması sorunları fazla görülmektedir size kimse çıkmaz diyemez hocam teknoloji bu birazda şans işi her markada ghosting ışık sızması ölü piksel çıkabilir
Kuzenime aldık, hiçbir sıkıntısı yok ışık sızması konusunda rahatça valorant oynuyordu

Birkaç kötü yorum gördüm gene

AOC 24G2U ve ASUS VG249Q modelleri var hangisini onerirsiniz veya LG mi alayım? Bir de sağa sola dönüyor mu benim için önemli.
LG GN600-B modeli dönmüyor hocam LG GN650-B modeli dönüyor fakat 650-B fiyatını hak etmiyor çok uçuk bir fiyatta şu an GN600-B BE GN650-B panelleri aynıdır

Kuzenime bu monitörü aldık F/P monitördür.
Arkadaşın bu önerisini dikkate almanızı öneririm.
Bu arada ölü pixel, ghosting, ışık sızması vs gibi testleri başarıyla geçti.
Bir tane bile ölü pixel çıkmadı şansımıza çok şaşırdık. :)
Ayrıca site ve satıcı aynı. Bilişimstore satıcı n11 üzerinden aldık.
4.000 TL kadar para vermenize de gerek kalmıyor.
Zamanında GN600 ve daha üst modellerini önerirken forumdaki monitörcü tayfanın yarısı bana karşı çıkıyordu. Bütçe 4K olduğu için 27" ve QHD modeller önerdim. 3K'ya alınabilecek iyi bir monitör fakat daha üst modelleri piyasada tükenmiş. Dediğim gibi 4K'ya daha iyi monitörler alınabilir.

Hocam fiyatına göre falan iyi mi ne diyorsunuz alınır mı?
Kendimde AOC monitörü kullanan biri olduğum için söylüyorum ki ben kendi TN panelli monitörümden bile memnunum ( AOC G2460PF ) 24G2U yu gözümle gördüm ve renk kalitesi çözünürlüğü muhteşemdi . AOC sağlam markadır fakat ölü piksel fazla rastlanıyor bu markada şirket panda panel kullandığı için fakat her monitör 3 yıla kalmaz en az 1 tane piksel öldürüyor yeni teknolojinin bir kaderi buda sizin yerinizde olsam AOC yi yada Wievsonici tercih ederdim .

Kendimde AOC monitörü kullanan biri olduğum için söylüyorum ki ben kendi TN panelli monitörümden bile memnunum ( AOC G2460PF ) 24G2U yu gözümle gördüm ve renk kalitesi çözünürlüğü muhteşemdi . AOC sağlam markadır fakat ölü piksel fazla rastlanıyor bu markada şirket panda panel kullandığı için fakat her monitör 3 yıla kalmaz en az 1 tane piksel öldürüyor yeni teknolojinin bir kaderi buda sizin yerinizde olsam AOC yi yada Wievsonici tercih ederdim .
Ölü piksel en korktuğum şey gerçekten. İyi bir monitör bulamayacağınım bu gidişle.

Ölü piksel en korktuğum şey gerçekten. İyi bir monitör bulamayacağınım bu gidişle.
Hocam ölü pikselden asla kaçamazsınız . Her monitörde yaklaşık yüzde 80 oranında çıkmakta bu kavram . Ölü pikseller renkli ve renksiz olmak üzere ikiye ayrılıyor . Kırmızı yeşil mavi olan ölü pikseller en kötüsü bunlar asla geçmez ve zamanla büyüyebilir siyah renkte olan pikseller neredeyse hiç göze batmaz sanki o yokmuş gibi kullanırsınız monitörünüzü siyah piksellerin kaybolma ihtimali vardır .

Sana kalmış artık yerınde olsam AOC 24G2U yu alrdım son kez söylemek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı