4.300 TL PC toplama

Hazır sistem için karşılaştırırsan ilk sistem fakat işlemci upgrade'i yapamazsın. O kasa hava olarak çok kısıtlı.

Kimseye burada zorla bir şey aldırtmıyorum. İstersen alabilirsin ilk sistemi :) .

Ben bu kadar para verip sorunlu parça almak istemem. Hakkıyla her şeyi iyi alın. Sizi düşünüyorum :) .

Önerdiğim sistemi alabilirsin. Fiyat olarak geçtiği zaman ekran kartını değiştir model olarak.

Ben bu kadar para verip sorunlu parça almak istemem. Hakkıyla her şeyi iyi alın. Sizi düşünüyorum :) .

Önerdiğim sistemi alabilirsin. Fiyat olarak geçtiği zaman ekran kartını değiştir model olarak.
bende diyorumki 2 sistem arasından bileşenleri değiştirerek daha iyi bir şekilde yapalım diorum cunku araştırmalarıma gore o fiyat bandında daha iyi sistem yok

Curiousoftech peki senin önerebileceğin bir hazır sistem varmı ?
@curiousoftech iki sistemide kötülemiş bana göre bence iki sistemde güzel StealthSoul uber sistemde değişmem gereken bir parça varmı hocam sizce ?=
Bana sorarsanız şuan fiyatına göre gayet iyi. Eğer ki performansı biraz daha arttırmak isterseniz;

-İşlemciyi Ryzen 5 3600 yapabilirsiniz. (+443 TL)
-RAMleri 16 GB (2x8 GB) 3600mHz yapabilirsiniz. (+114 TL)
- SSDyi 512 GB M.2 yapabilirsiniz. (+6 TL)

Fakat aceleniz yoksa biraz daha beklemenizi tavsiye ederim. Yeni bir sistem piyasaya sürüldüğünde en güncel ve en iyi şekilde çıkıyor. Firmalar sistemler çıktıktan sonra stokları eritmek için yavaş yavaş parçaları değiştirmeye ve fiyatı arttırmaya başlıyorlar. Uber sistemi ilk çıktığında 4000 TL üzerinden satılıyordu ve piyasadaki EN İYİ sistemdi, fakat zamanla her sistemde olduğu gibi bu özelliğini yitirmeye başladı. Tabi ki hala almak için gayet iyi bir sistem fakat garanti ediyorum ki yaz yaklaştıkça daha iyi sistemler daha iyi fiyatlar le satılmaya başlayacak. Ayrıca beklemeyi düşünürseniz biraz daha kenara para ayırma şansınız olur ve kat kat daha iyi bir sisteme sahip olabilirsiniz. Ancak diyorsanız ki şimdi almam lazım, gayet iyi bir sistem, alınmaması için bir sebep göremiyorum.

Son olarak buraya GTX 1660 Super ve GTX 1660 Ti ekran kartlarının Ryzen 5 2600X İşemci ile Ultra ayarlarda karşılaştırmalarını bırakıyorum. Site içerisinde aşağılara inerseniz iki ekran kartının da oyunlardaki FPS değerlerini görebilirsiniz.

Bana sorarsanız şuan fiyatına göre gayet iyi. Eğer ki performansı biraz daha arttırmak isterseniz;

-İşlemciyi Ryzen 5 3600 yapabilirsiniz. (+443 TL)
-RAMleri 16 GB (2x8 GB) 3600mHz yapabilirsiniz. (+114 TL)
- SSDyi 512 GB M.2 yapabilirsiniz. (+6 TL)

Fakat aceleniz yoksa biraz daha beklemenizi tavsiye ederim. Yeni bir sistem piyasaya sürüldüğünde en güncel ve en iyi şekilde çıkıyor. Firmalar sistemler çıktıktan sonra stokları eritmek için yavaş yavaş parçaları değiştirmeye ve fiyatı arttırmaya başlıyorlar. Uber sistemi ilk çıktığında 4000 TL üzerinden satılıyordu ve piyasadaki EN İYİ sistemdi, fakat zamanla her sistemde olduğu gibi bu özelliğini yitirmeye başladı. Tabi ki hala almak için gayet iyi bir sistem fakat garanti ediyorum ki yaz yaklaştıkça daha iyi sistemler daha iyi fiyatlar le satılmaya başlayacak. Ayrıca beklemeyi düşünürseniz biraz daha kenara para ayırma şansınız olur ve kat kat daha iyi bir sisteme sahip olabilirsiniz. Ancak diyorsanız ki şimdi almam lazım, gayet iyi bir sistem, alınmaması için bir sebep göremiyorum.

Son olarak buraya GTX 1660 Super ve GTX 1660 Ti ekran kartlarının Ryzen 5 2600X İşemci ile Ultra ayarlarda karşılaştırmalarını bırakıyorum. Site içerisinde aşağılara inerseniz iki ekran kartının da oyunlardaki FPS değerlerini görebilirsiniz.
Detaylı cevabınız icin cok teşekkür ederim son olarak uber imi öneriyorsunuz yoksa clutch umu ? ve hangi parçalarını değiştirmem gerekiyor size göre ssd kasa ve psu mu ?

SSDyi değiştirmeniz yeterli, 114 TL de veririm bir şey olmaz derseniz RAMleri de değiştirin derim. Başka bir şeyi değiştirmenize gerek yok.

Fakat bir kere daha söylemek istiyorum beklerseniz daha iyi bir sistem alabilirsiniz. Ayrıca @curiousoftech'in de örnek verdiği gibi her parçayı farklı bir yerden alırsanız daha iyi bir sistem oluşturabilirsiniz. Ama hazır sistem almakta kararlıysanız ve beklemek istemiyorsanız Uberi almanız mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı