4+4 GB RAM vs 4+8 GB RAM

cemil gedik

Decapat
Arakadaslar benım laptopumda 4 GB kendı RAM'ı var. Ben yukseltme yapacagım ama bazı yerlerden bir şeyler duydum kafamı karıstırdı. Sizce hangısını yapmalıyım? Sıze sormak ıstedım.
4 + 4 = 8 mı yoksa 4+8=12 GB olsa sıkıntı olur mu? Sız hangsını onerıyorsunuz?

Ramler uyuştuğu sürece problem olmaz. Ram uyuşmazlığı olursa 4+4 veya 4+8 ikiside sorun çıkartabilir. Mhz ve gecikme değerlerini kontrol et. 🤗

Bir kere en temiz olanı elinde olan 4 GB'ı da ikinci el satıp 8+8'e geçmek. Onun dışında ikisinin çok bir farkı olacağını sanmıyorum. Ram bilgilerini buraya atarsan daha detaylı yardımcı olabiliriz.

i5 3470 ve GTX 1050 TI ile 4+4 ve 4+8 kullanmış birisi olarak yazıyorum 4+8 kullan. Nedenler şunlar :

1. Öncelikle 8 GB RAM 1080P'de yetersiz geliyor artık. Örneğin ben FH4'te dropların ardı arkasını kesemeyince 12 yaptım sorun çözüldü.

2.'si de 4+4'de Dual Channel çalışırken 4+8'de Flex Mod'da çalışır. Flex Mod Dual Channel'a göre %1-3 arasında daha az performanslıdır. 100 FPS'de 3 FPS'nin çok da bir zararı yok. Onun yerine 12 yapman çok daha faydalı olacaktır.

Sıkıntı konusunda, kit olmayan ama birebir aynı marka/model RAM'ler bile sıkıntı çıkarabiliyor. Şans işi. 4+4 veya 4+8'le ilgisi yok. Bu yüzden denemen gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı