4+4 vs 4+8 GB RAM

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar 4 GB RAM maalesef yetmiyor. RAM artıracağız fakat üstüne 8 mi 4 mü taksam bilemedim. Hangisi daha performanslı olur? 4+4 mü? Yoksa 4+8 mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem DDR3 mü? Eğer öyle ise bence eski bilgisayarlarda iki modül de aynı olsun gibi şeylere fazla takılmamak gerekiyor.

Eğer uyguna bulduysanız 8 GB alıp, 4+8 deneyin. Sıkıntısız çalışırsa öyle kullanabilirsiniz, sıkıntı çıkarsa 4'ü söküp, tek 8 GB'lık modül ile kullanırsınız. Sonradan bir tane daha 8 GB'lık RAM alıp, 16 GB yapabilirsiniz.

4+8 DDR3 kullanıyorum. Gayet memnunum istersen pazatesi CPU-Z ekran görüntüsü atabilirim.

Sistem DDR3. 4 Gb ram yetmiyor. Zaten düşük seviyeli oyunlar oynuyorum ama almışken tam alıyım diyorum. 8+8 yapamam. O kadar masrafa giremem. Ya 4+4 ya da 4+8 yapmam lazım. Eğer 4+4 4+8 den daha performanslı ise öyle yaparım işime gelir. Eğer tam tersi ise 12 alırım dostlar. Hangisi performanslı?

Sistem DDR3 mü? Eğer öyle ise bence eski bilgisayarlarda iki modül de aynı olsun gibi şeylere fazla takılmamak gerekiyor.

Eğer uyguna bulduysanız 8 GB alıp, 4+8 deneyin. Sıkıntısız çalışırsa öyle kullanabilirsiniz, sıkıntı çıkarsa 4'ü söküp, tek 8 GB'lık modül ile kullanırsınız. Sonradan bir tane daha 8 GB'lık RAM alıp, 16 GB yapabilirsiniz.

Öyle yapacağıma 4+4 dual channel takıp daha iyi olmaz mı?

Geri
Yukarı