4+4'lü CPU pin girişini coğaltmak

thesunset

Hectopat
Yer
unknown
Anakartım MSI B450 GAMING PRO Carbon AC CPU güç girişi 8+4. Benim siparişini verdiğim gelen PSU 4+4, bu giriş için coğaltıcı kullansam sorun olur mu, 4+4'lü çıkıştan 2x4+4 elde etsem ne olur?

Yoksa PSU'yu iade mi edeyim?
İşlemci AMD Ryzen R5 3600 olacak.
750W 2x4+4 CPU girişli olan PSU öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takmak zorunda değilsiniz buna takılmayın.
Sadece OC yapacak olanlar için diye söyleniyormuş diğer 4 pin ben OC yapmam işlemci için ama yine de insan tereddüt ediyor.

Nasıl çıkartamadiniz anlamadim. Resimle açıklar mısınız?

Bildiğin cıkartamadım. Dişliler birbirine kenetlendi sanırım oturdu çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• 20200607_032207.jpg
    20200607_032207.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 19
  • 20200607_032226.jpg
    20200607_032226.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 20
Hocam yanlardan sağ sol yaparak çıkarmayı deneyin. Onun dışında dediğim gibi tereddüt edecek bir durum yok islemciniz max performans çalışır ve oc da yapabilirsiniz dedigim gibi o 4 pin ust duzey oc kullanicilari ve marketing icin sadece. Ayrıca şuradan anlayabilirsiniz bir çok anakartta hala 8 pin desteği var sadece.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Rahatladım en azından bu konuda takmasam da olur.

Oh be azıcık zarar verdim ama cıkardım pense ile =) Bu arada doğru yere mi takmıştım o kabloyu? Fan kontrolcünün üzerinde DC POWER çıkışlı bir kablo idi üzerinde sata yazıyordu. Bende fanlar çalışırım diye PSU dan güc vermeyi denedim oda olmadı zaten.

Dosya Ekleri

• 20200607_033301.jpg
    20200607_033301.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 15
Teşekkür ederim arkadaşlar. Rahatladım en azından bu konuda takmasam da olur.

Oh be azıcık zarar verdim ama cıkardım pense ile =) Bu arada doğru yere mi takmıştım o kabloyu? Fan kontrolcünün üzerinde DC POWER çıkışlı bir kablo idi üzerinde sata yazıyordu. Bende fanlar çalışırım diye PSU dan güc vermeyi denedim oda olmadı zaten.
Biraz imkansız ama ters takmış olabilirsin belkide o yüzden sıkışmıştır. Çünkü sata güç kablosu sıkışacak bir şey değil USB takıp çıkarmak gibi bir şey.

Biraz imkansız ama ters takmış olabilirsin belkide

Yok kardeşim o baya bir imkansız olurdu. Bilgisayardan iyi anlarım sadece kurmakla ilgili yeterli bilgiye sahip değildim. Onu da şimdi PC toplamaya başladım ve baya bir öğrendim. Girişler yeni olduğu için biraz sertler ve ellerim cok terliyor muhtemelen ondan cıkartamadım.

Geri
Yukarı