4-5 bin TL ev stüdyosu için ekipman önerisi

oxygenflex

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar, son zamanlarda kurmayı planladığım bir ev stüdyo fikrim var ama ekipmanları hakkında bilgim olmadığı için size sormak istedim. Ben kendi çapımda drill rap ile ilgilenen birisiyim ve bu zamana kadar kayıtlarımı hep stüdyolarda aldım ama artık fiyatlar eskisi gibi değil, kayda para versem miksine param yetmiyor, bu yüzden bir ev stüdyosu kurmayı planlıyorum, ekipmanlar hakkımda bir bilgim yok, bu yüzden her türlü markaya açığım 😁. Bütçe: 4-5 bin TL.

4-5 bin ile, stüdyo seviyesinde ekipman kuramazsınız.
En az 10-15 Bin civarı gerekir. Ayrıca Kayıt ve mix ile ilgili bilginiz yoksa da o para ile ancak pahalı oyuncaklar almış olursunuz.

Mix ve kayıt öğreneyim derseniz; stüdyo seviyesine yaklaşmanız ortalama 2 yılınızı alır. Yine de Stüdyo kaydı gibi olmaz yaptıklarınız.

4-5 bin ile, stüdyo seviyesinde ekipman kuramazsınız.
En az 10-15 bin civarı gerekir. Ayrıca kayıt ve mix ile ilgili bilginiz yoksa da o para ile ancak pahalı oyuncaklar almış olursunuz.

Mix ve kayıt öğreneyim derseniz; stüdyo seviyesine yaklaşmanız ortalama 2 yılınızı alır. Yine de stüdyo kaydı gibi olmaz yaptıklarınız.

Mix yapmayı planlamıyorum sadece kayıt alsam yeter 5K ile kayıt alınacak bir şeyler yapabileceğimi ummuştum :(

Mix yapmayı planlamıyorum sadece kayıt alsam yeter 5K ile kayıt alınacak bir şeyler yapabileceğimi ummuştum :(

Kavramları terimleri ve kayıt süreçlerini bilmediğiniz için bunların ne anlama geldiğini ve nasıl bir kapsama sahip olduklarını bilmiyorsunuz. Kayıt yapmak sanırım size br tuşa basmak gibi basit bir şey şeklinde görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı