Müzik stüdyosu için 20 bin TL'ye ekipman önerisi

@Single_factor anladım hocam ama bu tarz ürünler demo işler üretirken idare eder mi peki

@dembaba01 çünkü şuandaki bütçem ile idare etmelik bir şey almak istiyorum biraz zaman sonra cidden referans monitörü işi gören şeyler alabilirim ancak.

Şarkı kaydeder kendini geliştirirsin. Ama mix mastering seviyesine çıkamazsın. Frekansları doğru veremez onlar.

@Single_factor anladım şu anda mecburen bunlardan birisini alacağım ve zamanla geliştireceğim hiç olmamasından daha iyi olur diye düşünüyorum. Bir de sizin önerdiğiniz ve benim attığım hoparlörler arasında en iyisi sizce hangisi ve benim karşıma bir ürün çıktığında nelere dikkat etmeliyim.

Mackie zaten almayın. Frekans cevabını bile yazmıyor adamlar.

Eris - 70 Hz - 20 kHz
Behringer 52 Hz - 35 kHz

Behringer daha parlak, Eris daha bass karakterli. Yapacağınız müzik türüne göre dikkate alıarak tercihinizi yapın.

Düzeltiyorum; Behringer kağıt üstünde daha geniş bir frekans cevabı veriyor.

Son düzenleme:
@Single_factor Behringer daha iyi gibi biraz daha araştırma yapacağım sonrasında karar vereceğim bu süreçte bana hep yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

@Single_factor merhaba iyi akşamlar ben biraz daha araştırma sonucu. Presonus eris e4.5 adlı stüdyo monitörünü satın aldım. Ses kartına bağlamak için çivi giriş trs kablo lazımdı (ses kartım audiend ID 14) bende bu linkteki kablolardan 2 adet aldım normalde 2 giriş çıkış birleşik bir kablo almıştım ama o olmadığı için bu geldi Hosa 1-4'' TRS (M) - 1-4'' TRS (M) Balanslı kablo 1.5 mt. CSS-105 Fiyatı ve Özellikleri - SesçiBaba ses kartım ile monitörü bağladığımda ortalama %45-50 arası bir ses azalması oluyor. Monitörün kendi üstündeki ses ayar kısmı ortalama %30 açılabiliyor ses kartımda belli bir sesten sonrasını yükseltmiyor eğer oynama olursa seste bozulma oluyor. Bunun sebebi kablo mu yoksa ses kartı ile monitör arası bir uyuşmazlık mı var farklı bir ayar mı yapılmalı hiç bilemiyorum çok fazla araştırdım ve size sormaktan başka çare gelmedi aklıma eğer çözümde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Son düzenleme:
@Single_factor Behringer daha iyi gibi biraz daha araştırma yapacağım sonrasında karar vereceğim bu süreçte bana hep yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

@Single_factor merhaba iyi akşamlar ben biraz daha araştırma sonucu. Presonus eris e4.5 adlı stüdyo monitörünü satın aldım. Ses kartına bağlamak için çivi giriş trs kablo lazımdı (ses kartım audiend ID 14) bende bu linkteki kablolardan 2 adet aldım normalde 2 giriş çıkış birleşik bir kablo almıştım ama o olmadığı için bu geldi Hosa 1-4'' TRS (M) - 1-4'' TRS (M) Balanslı kablo 1.5 mt. CSS-105 Fiyatı ve Özellikleri - SesçiBaba ses kartım ile monitörü bağladığımda ortalama %45-50 arası bir ses azalması oluyor. Monitörün kendi üstündeki ses ayar kısmı ortalama %30 açılabiliyor ses kartımda belli bir sesten sonrasını yükseltmiyor eğer oynama olursa seste bozulma oluyor. Bunun sebebi kablo mu yoksa ses kartı ile monitör arası bir uyuşmazlık mı var farklı bir ayar mı yapılmalı hiç bilemiyorum çok fazla araştırdım ve size sormaktan başka çare gelmedi aklıma eğer çözümde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Öncelikle Ses kartınızın ve monitörlerinizin user manual den input / output girişlerine bakın. İkisinde de balanslı kablo kullanıldığına emin olun. Biri bile balanslı değilse dip gürültüsü ve performans sorunu yaşarsınız.

Audient e baktım; Bir yerde 4 x Line Çıkış diyor bunlardan ikisi Monitöre gidecek. Line çıkışlar balanslı olmuyor. Ama Klavuz en doğrusudur. TRS mi TS mi yazıyor?

@Single_factor çok teşekkürler hocam bir sorum daha olacaktı Studio One için nasıl bir kullanım tavsiye edersiniz 12-13 bin TL ödemek mantıklı mı?

@Single_factor dediğiniz şeylere bakmaya çalıştım ama bulamadım size ses kartının fotoğrafını atıyorum

Dosya Ekleri

• 20230807_211322.jpg
    20230807_211322.jpg
    223,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
@Single_factor çok teşekkürler hocam bir sorum daha olacaktı Studio One için nasıl bir kullanım tavsiye edersiniz 12-13 bin TL ödemek mantıklı mı?

Anlamadım. StudioOne ücretsiz değil mi zaten?

@Single_factor dediğiniz şeylere bakmaya çalıştım ama bulamadım size ses kartının fotoğrafını atıyorum
Üstünde yazmıyor.
User MANUAL e bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı