4.5G Yüksek Ping Sorunu

ekinkilic7

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni laptop aldım, LoL'de FPS 120'lerde gayet iyi ama ping 1500'ün altına inmiyor :D Dogal olarak oyuna giremiyorum, video bile zor izliyorum. Internetimde sikinti yok, 4.5G'li mobil veriyi acsam da ayni sikinti devam ediyor. Bazi arkadaslar arka planda bir sey iniyor olabilir dedi. Ancak neyi nasil kapatirim bilmiyorum. Gercekten sorun buysa detayli anlatmanizi, degilse neden olabilir cozume yonelik onerilerinizi bekliyorum.

Online oyunlar için mobil veri kullanımı tavsiye edilen bir kullanım değil ancak şartlara bağlı olarak güzel sonuçlarda elde edebilirsiniz. Arka planda bir uygulamamın internetinizi kullanıp kullanmadığını tespit etmenin en kolay yolu Görev Yöneticisinden Performans Sekmesine gelin. Wifi yada Ethernet adı altında kullanımlarınızı takip edebilirsiniz.Eğer bir kullanım söz konusu ise yine görev yöneticisinden İşlemler kısmına gelerek Ağ kullanımı yüksek olan uygulamayı bulabilirsiniz. Eğer windows kullanıyor ise güncelleme yapıyor olabilir. Doğru sonuçlar almak için bilgisayarınızdan hız testi sitelerine girip server ile aranızdaki gecikmeyi test ediniz. (Hız testi ile birlikte. )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı