4-6 bin TL arası gitar önerisi

Yahova1

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben uzun süredir gitara başlamak istiyordum ama bir türlü imkanım olmadı. Bu yaz aylarındada gitar almayı planlıyorum. Belki öğrenemem, heves işidir diye başlangıç gitarlarına baktım.
Düşük fiyatlı kozmos, Midex gibi gitar setleri var fakat istediğim tonları veremeyeceğinden ve gerçekten kalitesiz olduğundan başka markalara yöneldim.

Amfi dışında elektro gitara ayırabileceğim bütçe 4000-6000 arası. Eğer çalmayı öğrenirsem amfiyi aldığımda yetersiz kalırsa pedalda almayı planlıyorum.

Sizce hangi marka almalıyım? 2. el piyasası yardımcı olacaktır. Daha çok Türkçe rock alternatif rock çalmak için alacağım ama ara sıra sert bir şeylerde çalabilirim kendimi daha keşfettiğimi düşünmüyorum. Aklımdaki markalar Cort, Ibanez, Squier, Yamaha.

Düşük fiyatlı kozmos, Midex gibi gitar setleri var fakat istediğim tonları veremeyeceğinden ve gerçekten kalitesiz olduğundan başka markalara yöneldim.

İstediğiniz tonları asıl veremeyecek olan şey sizin tuşeniz ve çalım şekliniz olacaktır isterseniz dünyanın en iyi ekipmanlarını alın başlangıç aşamasında ton almayı unutun.

Amfi dışında elektro gitara ayırabileceğim bütçe 4000-6000 arası. Eğer çalmayı öğrenirsem amfiyi aldığımda yetersiz kalırsa pedalda almayı planlıyorum.

Şu anlık pedala ihtiyacınız yok zaten pedallar amfinin eksikliğini gidermezler. Kalitesiz küçük driverlı bir amfiye isterseniz dünyanın en iyi pedalını takın sse yine kötü gelecektir.

Sizce hangi marka almalıyım? 2. el piyasası yardımcı olacaktır. Daha çok Türkçe rock alternatif rock çalmak için alacağım ama ara sıra sert bir şeylerde çalabilirim kendimi daha keşfettiğimi düşünmüyorum. Aklımdaki markalar Cort, Ibanez, Squier, Yamaha.

İkinci el hsh ibanez gio düşünülebilir, sıfır cort almanızı önermem.

İstediğiniz tonları asıl veremeyecek olan şey sizin tuşeniz ve çalım şekliniz olacaktır isterseniz dünyanın en iyi ekipmanlarını alın başlangıç aşamasında ton almayı unutun.

Şu anlık pedala ihtiyacınız yok zaten pedallar amfinin eksikliğini gidermezler. Kalitesiz küçük driverlı bir amfiye isterseniz dünyanın en iyi pedalını takın SSE yine kötü gelecektir.

İkinci el hsh Ibanez gio düşünülebilir, sıfır Cort almanızı önermem.

Fikir için sağ olun. Sıfır almayı planlamıyorum zaten bütçemi aşıyor kendi cebimden vereceğim için. Yine de sağ olun.

Tonu veren gitar değildir; amfidir.
Yeni başlıyorsanız; "ton" kelimesini aklınızdan çıkarın. 2-3 sene Gitarınızdan bir şekilde ses çıksın yeter.

Zaten yeni başlıyorsunuz pedalı ve gereğinden fazla amfiyi ne yapacaksınız bütçeniz zaten kısıtlı boşa harcamayın iyi bir gitar alın ve sadece gitarınızın sesini yükseltecek seviyede bir amfi alın

Amfi dahil bütçeniz ne kadar.

Zaten yeni başlıyorsunuz pedalı ve gereğinden fazla amfiyi ne yapacaksınız bütçeniz zaten kısıtlı boşa harcamayın iyi bir gitar alın ve sadece gitarınızın sesini yükseltecek seviyede bir amfi alın

Amfi dahil bütçeniz ne kadar.

Amfi dahil bütçem 10-13 bin TL arası. Pedal falan zaten ilerleyen zamanlarda düşünmüştüm. Öğrenemediğim şeye eklenti almam tabii. Şu an 2.el jackson JS11 ve Marshall MG15 ikilisini düşünüyorum eğer bütçem uygun olursa.(MG15 yerine ID Core 10 veya 20'de alabilirim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı