Elektro Gitar Önerisi

yavuzkeane

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 6 aydır klasik gitar çalıyorum ve artık elektroya geçme zamanının geldiğini düşünmeye başladım. Duman Nirvana Cem Karaca Barış Manço vb. sanatçı/gruplardan çalıyorum bütcem 6500TL gitarın sıfır olmasını tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zuhal veya doremusic mağazalarında fiyatınıza uygun gitarlar var. İlk gitarımı uzun zaman önce almıştım. Zaten bu 2 mağaza en güveniliri. Ibanez gitarlara bakabilirsiniz bilindik markalardır fakat bu fiyatlara ne kadar kalitelidirler bilemem.

Zuhal veya doremusic mağazalarında fiyatınıza uygun gitarlar var. İlk gitarımı uzun zaman önce almıştım. Zaten bu 2 mağaza en güveniliri. Ibanez gitarlara bakabilirsiniz bilindik markalardır fakat bu fiyatlara ne kadar kalitelidirler bilemem.
Fender Squierler hakkında ne düşünüyorsunuz peki? HSS Bullet strat baya bi ilgimi çekti, ama tabii ki de denemeden almayacağım Squier Bullet Strat with Tremolo HSS Laurel Klavye Black Elektro Gitar

Fender Squierler hakkında ne düşünüyorsunuz peki? HSS Bullet strat baya bi ilgimi çekti, ama tabii ki de denemeden almayacağım Squier Bullet Strat with Tremolo HSS Laurel Klavye Black Elektro Gitar
Marka iyi de bullet modelleri en alt seviye olanlar. Önermem.

Fender squier gitarlar fender gitarlardır fakat fabrikası çinde olduğu için ucuzdur :) yani kalitesizler. O yüzden squier almayın derim. Hatta zuhale giderseniz üstlerinde etiket oluyor üretim yerinde Çin yazıyor squierlerde.
Kalitesiz demek yanlış olur. Squier'ın içinde de Bullet, Affinity gibi ayrımlar var.

Ve nasıl Amerikan bir Gibson iyi, Meksika yapımı bir Gibson kötü değilse burda da aynı durum var. Sadece daha alt sınıf manyetikler ve biraz daha düşük yapı kalitesi var.

Kalitesiz demek yanlış olur. Squier'ın içinde de Bullet, Affinity gibi ayrımlar var.

Ve nasıl Amerikan bir Gibson iyi, Meksika yapımı bir Gibson kötü değilse burda da aynı durum var. Sadece daha alt sınıf manyetikler ve biraz daha düşük yapı kalitesi var.
Kalitesiz kastim o zaten hocam. Fender adı altından yapılan bir ürün fakat normal Fender ile kıyaslanamayacak kadar çok düşük segment squierler. Başlangıç için idealler fakat o fiyatlara Ibanez markaları da var. Ama sizin dediğiniz yanlış demiyorum ❤️

Kalitesiz kastim o zaten hocam. Fender adı altından yapılan bir ürün fakat normal Fender ile kıyaslanamayacak kadar çok düşük segment squierler. Başlangıç için idealler fakat o fiyatlara Ibanez markaları da var. Ama sizin dediğiniz yanlış demiyorum ❤️
Hocam Ibanez demişken Ibanez GRX40 dikkatımı çekti, HSS dizilimine sahip bir stratocaster modeli. düşünceleriniz neler? IBANEZ GRX40-BKN Elektro Gitar

Hocam Ibanez demişken Ibanez GRX40 dikkatımı çekti, HSS dizilimine sahip bir stratocaster modeli. Düşünceleriniz neler? IBANEZ GRX40-BKN Elektro Gitar

Yamaha Pasifica ya bayağı benziyor şahsen ben biraz farklılık sevdiğimden bu tarz kasalara çok bakmıyorum çünkü çoğu gitarda aynı kozmetik kullanılıyor :D ben biraz daha Ibanez GSA60 tarzı gitarları seviyorum o ihtişamlı siyahıyla beraber ayrı bir havası var :D ama attığınız gitarda başlangıç için uygun gibidir.

Ayrıca hocam HSS HSH gibi manyetik türleri vardır bu türlerin de sizin istediğiniz müzik türüne göre çıkartabildikleri sesler vardır. Örnek veriyorum HSH türü metal vb sesleri çıkartabilirken HSS o tona çok yaklaşamıyor. Bu tamamen sizin çalacağınız türlere göredir ve ona göre seçmeniz lazım.

Hocam şahsen benim önerim bu bütçeye 2. elden temiz bir gitar almanız. Bütçeniz çok güzel ve şahsen sıfır almak yerine daha üst ve "temiz" bir modeli 2. elden aynı fiyatlara getirmek daha mantıklı geliyor bana.
GRX40 güzel gitardır ama bana kalırsa 4.8K etmez.

Geri
Yukarı