4 adet fan 2 girişli anakarta nasıl bağlanır?

Dohc Vtec

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
NZXT 510 Flow kasanın üzerinde gelen 2 fan TUF B450M Plus II anakarta takılı şu an, arkadaki egzoz fanını söküp on tarafa takarak önü 2'ye çıkarmak istiyorum sonrasındada asagiya linkini bıraktığım deepcool FC120 model 3in1 şeklinde satılan fanları alıp birini egzoz birini de kasanın üst tarafına konumlandırmak istiyorum. Bağlantıyı anakart üzerinden yapmak istiyorum PSU üzerinden bağlandığında fanlar sürekli Max hızda çalışıyormuş kafamın şişmesini istemiyorum. Anakart üzerinde bulunan çıkışlardan birine çoklayıcı taksam 1-4 çevirici şeklinde sağlıklı olur mu? Ya da 1-2 şeklinde coklayici alıp 2 fan çıkışına mı takmalıyım? Bu şekilde yaptığımda PC sıcaklığa göre fan devrini ayarlar mi? Bu uygun değilse baska fan önerilerine açığım.DeepCool 3in1 @Yener K. @BerkayZ87 @Amanita @messinicocugu

221FDF5E-3577-4C68-9C5D-659EA8DAE7F3.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tanesini bir tane girişe tak egzoz fanını, diğer 3 fanı da çoklayıcı var Alfais'in 3'lü onunla beraber bir girişe tak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tanesini bir tane girişe tak egzoz fanını, diğer 3 fanı da çoklayıcı var Alfais'in 3'lü onunla beraber bir girişe tak.

Coklayici güç kaybı olmadan 3 fani besleyebilir degil mi sorunsuz? Bir de kasanın üst kısmındaki fan yerine CPU kablosu denk geliyor çok yakınlar.
098F236F-F9A4-4F59-A147-0EAE28525098.jpeg

Coklayici güç kaybı olmadan 3 fani besleyebilir degil mi sorunsuz? Bir de kasanın üst kısmındaki fan yerine CPU kablosu denk geliyor çok yakınlar.Eki Görüntüle 1576750

Ben kullanıyorum 3 fan rahatlıkla besliyor. Kasanın üstüne gelince benim de o kısma PSU'nun sert kabloları denk geliyor o yüzden üste taktığım fan titreşim + ses yapıyordu bende çıkarmak zorunda kaldım.

Coklayici güç kaybı olmadan 3 fani besleyebilir degil mi sorunsuz? Bir de kasanın üst kısmındaki fan yerine CPU kablosu denk geliyor çok yakınlar.Eki Görüntüle 1576750

Ama seninki yumuşak bir kablo gibi duruyor titreşim veya sese neden olacağını sanmıyorum ama belli olmaz yine de.

Ben kullanıyorum 3 fan rahatlıkla besliyor. Kasanın üstüne gelince benim de o kısma PSU'nun sert kabloları denk geliyor o yüzden üste taktığım fan titreşim + ses yapıyordu bende çıkarmak zorunda kaldım.

Ama seninki yumuşak bir kablo gibi duruyor titreşim veya sese neden olacağını sanmıyorum ama belli olmaz yine de.

Oraya fan takmak istiyorum ama kablo o kadar yakın ki sığdırabilecegimi sanmıyorum. Bunu yapan adamlar düşünememiş mi kasayı biraz daha uzun yapmayı ya da anakarti biraz daha asagiya almayı anlayabilmiş değilim. Nasıl takacagimi düşünüyorum hala oraya fanı.

3 pin değil. 4 pin destekliyor. Birisi üzerinden PWM sinyali kopyalanıyor.

Geri
Yukarı