Prime B350M-A anakarta 4 adet fan nasıl takılır?

ANKARALI NAMIKK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS Prime B350M-A ankartım var ve şu an olarak iki adet fan var. Ben iki üste iki adette öne takmak istiyorum fakat iki adet fan girişi var ve ikisi de kullanılıyor, illa çoklayıcımı almam lazım. Küçücük kabloya 50TL para istiyorlar, sizce be yapmalıyım?

Merhaba, ASUS Prime B350M-A ankartım var ve şu an olarak iki adet fan var. Ben iki üste iki adette öne takmak istiyorum fakat iki adet fan girişi var ve ikisi de kullanılıyor, illa çoklayıcımı almam lazım. Küçücük kabloya 50TL para istiyorlar, sizce be yapmalıyım?

Fan çoklayıcı almadan takamazsın zaten eğer RGB bulunuyorsa fanlarda RGB kontrolcüsü de yoksa kasanda o da ek bir masraf ama kasada ne kadar düzgün yerde fan varsa kasanın önüde meshse işlemcin ve diğer parçaların o kadar serin kalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızı tam olarak bilmiyorum hocam maalesef kesin bir şey söyleyemem fakat anakartınızda fazladan fan girişi varsa ve fanları tuttururum diyorsanız yapabilirsiniz.

Molex girişi hangisi hocam.

Fanlarının kablosu alttaki gibiyse yani molex ise güç kaynağına bağlayacaksın. Fakat siyah küçük kabloysa onu fan kontrolcü alıp bağlamanız gerekiyor.

1692593474284.png

Henüz fanları almadıysanız çoklayıcı özelliği olan fanlardan alın direkt.
Bit pazarından 40 TL ye Corsair aldım. Önerimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı