4 aşamada en iyi telefonu almak için öneri

• Konuyu başlatan V12
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 546
Hocam bütçem 30k üstüne çıkmaz ama 30k bütçem var diye 30k sını da kullanmak istemiyorum açıkçası ortalama düzey bir Setup'ım var bütçe bırakırsam eğer ekipman veya 2. monitör falan alabilirim yani eğer değecekse 30k veririm ama üstü çıkmaz hocam.

Bütçeniz ne kadar?
yukarda yazdım hocam

10 bin altına kaçak Note 12 Pro 5G diyorum. En mantıklısı.

20 bin altına öğrenci indirimi ile S23 FE, GT2.

30 bin altına S22 Plus, S23,

En F/P'si dersen 6 bine dahi bulunan kaçak Note 12 Pro 5G derim.

Sonda koptum hocam 6K ya nasıl bulacağız dışı Note 12 içi Note 8 mi?

Hocam bütçem 30k üstüne çıkmaz ama 30k bütçem var diye 30k sını da kullanmak istemiyorum açıkçası ortalama düzey bir Setup'ım var bütçe bırakırsam eğer ekipman veya 2. monitör falan alabilirim yani eğer değecekse 30k veririm ama üstü çıkmaz hocam.

Yukarıda yazdım hocam

İyi ve amiral hissi verecek cihaz istiyorsanız S22+ alın. Ama bana S23'te yeter derseniz orasını bilemem. Eğer ki bütçeyi zorlamak istemiyorsanız realme GT2 alabilirsiniz.

Bir bakacağım şu ilana hocam, ama işte alacağım IMEI atacaklar bir sıkıntı çıkar falan işte o zaman çok rahat muhatap olabileceğim bir firma arıyorum mesela Hepsiburada'da satılsa bu adamların ürünü kesin alırdım şu an, orada bir sorunum olduğunda hiç zorlanmadan hallediyorum birkaç cümlede rahatlıkla iade gerçekleştirebiliyorum

S22+ bütçeyi aşıyor. Ben GT 2 Pro (256gb) önerebilirim. Hem amiral gemisi bir cihaz, hem de fiyatı daha uygun.
s22+ bütçeyi aşması bir yana da piyasada yok ki

Bir bakacağım şu ilana hocam, ama işte alacağım IMEI atacaklar bir sıkıntı çıkar falan işte o zaman çok rahat muhatap olabileceğim bir firma arıyorum mesela Hepsiburada'da satılsa bu adamların ürünü kesin alırdım şu an, orada bir sorunum olduğunda hiç zorlanmadan hallediyorum birkaç cümlede rahatlıkla iade gerçekleştirebiliyorum.

Sorun olmamasını garantilemek istersen de kendin bir IMEI sunarsın onu çakarlar. Hepsiburada'da vs kaçak satamazlar maalesef.

s22+ bütçeyi aşması bir yana da piyasada yok ki
Aynen öyle. Daha önce kaçak cihaz kullanmadıysan ya da paranı dolandırılma riskine kurban edecek kadar zengin değilsen Resmi garantili cihazlardan şaşma derim. Telefon kullanım amaçlarını ve max bütçeni belirtirsen daha iyi cihaz önerileri alabilirsin.

Kendime göre listem:
1. aşama: Realme 9 Pro (işlemci) veya Realme 10 (ekran)
2. aşama: POCO F5 (oyun), GT 2 (işlemci ağırlıklı günlük kullanım) veya Honor 90 (kamera ağırlıklı)
3. aşama: S23 (en iyisi) veya POCO F5 Pro (sadece oyun özelinde)
4. aşama: S23.

S20 FE artık 11k değil. S20 FE almamanı öneririm. GT 2'ye çıkabiliyorsan onu al.

Realme GT 2 alırken ısınma sorunu kabul ederek aldım ve çok fazla oyun oynayan birisi olarak şu an için ağır oyunlarda en yüksek ayarlarda bir FPS düşüşü yaşamadım ama 40 derece civarına geliyor.

Şarjda iken oyun oynarken en yüksek sıcaklık olarak 41.2 derece gördüm ve FPS 58-61 arasındaydı.

Isınıyor ama işini yapıyor, tek eksi yani suya dayanıklı olmaması ve USB 2.0 ile gelmesi diyebilirim.

Realme GT 2 ile ilgili ön yargıları hafifletmek için yazdım, ama ısınıyor 😁

2. aşama: Poco F5 (oyun), GT 2 (işlemci ağırlıklı günlük kullanım) veya Honor 90 (kamera ağırlıklı)
GT2, video performansında SoC'dan dolayı Honor 90'ı üzer, fotoğraf performansında ise GT 2'ye modlu kamera kurmanız neticesinde Honor 90'ın dibine yaklaşır. Realme firmasına karşı kırılamaz bir ön yargı söz konusu değilse Honor 90 önerilmesini pek doğru bulmuyorum.

Geri
Yukarı