4 ayda üniversite sınava hazırlanmak mümkün müdür?

Kadirkaa

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar geriye kalan bu son 3-3.5 ayda neler yapabilirim? Bölümüm sayısal, hedefim sıralamada 150k en kotu 200k yapmak istiyorum. Temelim az da olsa var, TYT'de 60 civarı yaparım AYT'de ise geçen yıl 10 civarı yapıyordum. TYT'den bu yıl başta çalıştım ama ara vermek zorunda kaldım yani TYT'nin yarısını bitirmiştim, AYT'ye hiç çalışamadım, bu saatten sonra dediğim sıralamaları yapabilir miyim? Nasıl bir çalışma metodu uygulamalıyım? TYT'yi çalışmalı mıyım yoksa sadece AYT mi çalışmalıyım? Simdiden teşekkürler

Sınavda soruların yoğun olduğu konulara odaklan, önce katsayısı yüksek dersleri halletmeye çalış. Eğer istediğin bölüm olmazsa da sıkma canını daha yolun başındasın, bir sene daha hazırlanmak senden bir şey götürmez.

TYT'de Türkçe ve Sosyali hızlı bitirebilirsin onlara bak. TYT matematiği olmadan AYT matematiğini yapamazsın. Aynı şekilde TYT fen olmadan AYT feni hiç yapamazsın. Fen'de TYT AYT çok bağlantılı. Eğer fonksiyon, polinom, çarpanlara ayırma, 2.dereceden denklemleri biliyorsan full AYT Mat kasabilirsin. TYT Fen için de 40-50 gün kampları var her dersin. TYT matematik için de öyle 40-50 Günlük Kamplar var. AYT matematiğin de 90 günlük kampı var. Onlara gir sonrasında bolca deneme çöz. Denemerini ANALİZ ET kesinlikle nerede yanlış yapmışsın hangi konuyla alakalı not al ve o konulara çalış.

Sınavda soruların yoğun olduğu konulara odaklan, önce katsayısı yüksek dersleri halletmeye çalış. Eğer istediğin bölüm olmazsa da sıkma canını daha yolun başındasın, bir sene daha hazırlanmak senden bir şey götürmez.
İkinci yılım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı