4 Çekirdek İşlemci Tek Çekirdek Gözüküyor

AtknDnzli

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Merhabalar
uzun süredir Windows 8.1 kullandığım dizüstüme dün akşam Windows 10 temiz kurulum yaptım. ilk başta her şey normaldi. Sürücülerin hepsi yüklensin diye driver booster programını kullandım. Bu sabah açtığımda yavaş açıldığını farkettim ve sistem yapılandırmasından Windows hizmetleri haricendeki hizmetleri kapattım. Görev yöneticisinden başlangıç programlarını kapattım. Sadece steam etkin olarak kaldı. Bilgisayarımı yeniden başlattım biraz daha hızlanmıştı ama yinede 25 saniye gibi bi sürede açılıyordu. Bu süre Windows 8.1 de daha kısaydı 15 saniye gibi bi sürede açılıp Google hazır oluyordu. Tekrar sistem yapılandırmasına girdim ve ön yükleme sekmesinden Windows 10'un gelişmiş seçeneklerine girdim ve işlemci sayısını 4 yaptım. Tekrar yeniden başlattığımda süre daha da kısalmıştı. Görev yöneticisini açtım ve performans sekmesine girdiğimde "çekirdekler : 1" yazıyordu. Tekrar sistem yapılandırmasına girdim önyükleme sekmesinden gelişmiş seçeneklere girdim işlemci sayısı 1 yazıyordu. Yani 4 çekirdek işlemcim tek çekirdek olarak görünüyor. Aygıt yöneticisinden işlemcilere baktığımda 4 tane olarak gözüküyor. Yani orada bi sıkıntı yok. İnternetten aaraştırdım fakat faydalı bi bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Sistem özelliklerim:

İŞLEMCİ: AMD A8 4500M 1.9 GHz QUAD CORE
EKRAN KARTI: AMD RADEON HD 7650G+7670M DUAL GPU
HDD: WD5000LPVX (Orjinal değil sonradan değiştirdim ama bu hdd sorunsuz kullandım.)
RAM:4GB ADATA+4GB HİLEVEL 1333 MHZ

Laptop marka model: ACER V3 551G

Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (2).png
Ekran Görüntüsü (4).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı