4 çekirdekli işlemciden 8 çekirdekli işlemciye geçmek bilgisayarı rahatlatır mı?

uıop

Hectopat
Şu an bende Xeon 3430 var. Örnek D3D9 oyunlarda 4 çekirdeğin kullanımı %80 95 80 70 arası en çok CPU 2'ye yük biniyor ve sistemi zorladıgı için drop yiyorum. Xeon 3450'ye geçiş yapacağım 8 çekirdek oldugu için az az eşit miktarda yük biner değil mi? Drop flan vs yemem ekran kartım GTX 750. Masaüstünde de sistemim donuyor biraz.

Eğer çoklu çekirdek kullanan oyun/yazılımları kullanıyorsanız faydasını görebilirsiniz. Ancak 3430 ile 3450 arasında devasa farklar yok.

Şu an bende Xeon 3430 var. Örnek D3D9 oyunlarda 4 çekirdeğin kullanımı %80 95 80 70 arası en çok CPU 2'ye yük biniyor ve sistemi zorladıgı için drop yiyorum. Xeon 3450'ye geçiş yapacağım 8 çekirdek oldugu için az az eşit miktarda yük biner değil mi? Drop flan vs yemem ekran kartım GTX 750. Masaüstünde de sistemim donuyor biraz.
Direct3D9 kullanan bir oyun Nuh devrinden kalmıştır. Oyun muhtemelen tek çekirdeğe abanıyor bunun sonucu da işlemci tek çekirdeği yetirebildiği kadar yetiriyor yetemeyen de drop giriyor, tekli çekirdeği mükemmel bir işlemci bulmazsanız bunun çaresi yok.
Oyun nedir bu arada?

Çekirdek değil iş parçacığı ve fazla etki etmez ona geçmek yerine daha üst seviye bir işlemciye geçin. Yani aradaki fark bayağı az.

Geri
Yukarı