iPad Pro 12.9 şarjının hızla düşmesi ve hoparlöre su kaçması

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Dün yaklaşık 8 saat M2 işlemcili iPad Pro 12.9 cihazımı kullandım %24 şarjı kaldığında kenara koydum gece tekrar elime alınca 3 dakikada %17'ye indi bayağı hızlı bir şekilde şu an tekrar doldurdum normal gidiyor neden olmuş olabilir? Pil sağlığım 100 şarj döngüm 80 + dün gece bardaktan 1-2 damla su hoparlörün üstüne geldi belki içine kaçmadı hemen sildim ıslaklık kalmadı cihaz hala çalışıyor sizce bir şey olur mu tamir veya yenisini alamam çok pahalı ancak müzik açtığımda kulağımı dibine koyunca coil whine benzeri bir ses geliyor belki ilk günde vardı ancak dün fark ettim ( saat aracılığla desibel testi yaptım Full ses 75-82dB arası) ince ince ses yükselince kesiliyor işin garip kısmı bu ses 4 hoparlördende geliyor ( su sol üst yere geldi) hoparlörler birbiriyle bağlantılı mı? Yani birisi bozulunca hepsimi bozuluyor? Bu vızıltı ( bobin sesine benzer ses) ileride problem olur mu?

Not; 8 saattir cihazı sorunsuz kullanıyorum

Son düzenleme:
Hoparlörler ayrı, hiçbir şey olmaz. Şarj olayı da anlık yazılımsal muhtemelen.

Bu kadar her şeye takılmayın.

Tamamdır hocam teşekkür ederim normalde takılmamda ürün çok pahalı olunca kıymete biniyor :D su kaçmış olsaydı şuana kadar sıkıntı olurdu değilmi ileride ekranda veya anakartında bişey olmaz herhalde olsada nasıl anlarım ? Pil konusundada dediğiniz gibi yazılımsak olması çok muhtemel İpadOS 17.4 varken sorun yoktu 17.4.1 mahvetti sahne yöneticisi modunda çökmeler vs yaşatıyor.

Tamamdır hocam teşekkür ederim normalde takılmamda ürün çok pahalı olunca kıymete biniyor :D su kaçmış olsaydı şu ana kadar sıkıntı olurdu değil mi ileride ekranda veya anakartında bir şey olmaz herhalde olsa da nasıl anlarım?

1 2 damladan bir şey olmaz. Direk tabletin içine döksen yine bir şey olmaz.

1 2 damladan bir şey olmaz. Direk tabletin içine döksen yine bir şey olmaz.
Oluyor hocam ya redditte bakın ekranın içine kadar su giriyor cihazda ip koruna sertikası yok suya dayanıklılık için birşeyi yok Apple neden kullanmamış anlamadım.

Hocam bide son olarak dün sormayı unuttum sahne yönetici modunda kullanırken ekranı kapatıp 4-5 dakika sonra açınca bazen cihaz kitleniyor neden ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı