Çözüldü 4 ders zayıfla sınıfta kalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mami_12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bu konudan binlerce açan olmuştur fakat yönetmelik değiştiği için soruyorum. Şu an ortalamam 60, 4 zayıfım var 1 tanesi seçmeli ders. Sınıfta kalır mıyım?

Çözüm
11. sınıfta 1. dönemde 50'nin altında 3 dersim var mat kimya fizik ben bunları 2. dönem 100'e tamamlarsam sınıfta kalıyor muyum çünkü orada tüm derslerden başarılı olması lazım diyor
Daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Aşağıdakilerden birini sağlaman lazım:
  • Bütün derslerinden başarılı olman.
  • Yılsonu başarı puanının en az 50 olması.*
  • Yılsonu başarı puanı 50’den az olan kişiler ise zayıf aldıkları derslerden sorumluluğa kalırlar.
Senin zayıfın varsa ilk madde geçersiz 2. veya 3. maddeden birini sağlaman lazım. Genel ağırlıklı ortalaman 50'den fazla ise matematik fizik ve kimyadan kalsan bile sınıfı geçersin, sorumluluğa kalmazsın.
Sınıf-Geçme-Technopat.jpg

Şimdi anladığın kadarıyla yanlışım varsa düzeltir misin? Bu sene benim toplam 6 dersten kalma hakkım var. Eĝer bu dönem 4 dersten kalırsam diğer dönem 3 dersten kalırsam otomatik sınıfta kalıyorum. Fakat bu dönem 4 diğer dönem 2 dersten kalırsam sınıfı geçmiş oluyorum öyle mi?

Şimdi anladığın kadarıyla yanlışım varsa düzeltir misin? Bu sene benim toplam 6 dersten kalma hakkım var. Eĝer bu dönem 4 dersten kalırsam diğer dönem 3 dersten kalırsam otomatik sınıfta kalıyorum. Fakat bu dönem 4 diğer dönem 2 dersten kalırsam sınıfı geçmiş oluyorum öyle mi?
Dersten dönemde kalmazsın senede kalırsın. "Bir dersten başarılı sayılabilmen için" başlığında onu anlatmaya çalıştım aslında. Sen şu an hiçbir dersten kalmadın. Sallıyorum Fizikten 30 aldın bu dönem gelecek dönem 70 alırsan fizikten kalmamış olursun. Matematikten 45 aldıysan gelecek dönem 55 aldıysan ondan da geçmiş olursun.

Dersten dönemde kalmazsın senede kalırsın. "bir dersten başarılı sayılabilmen için" başlığında onu anlatmaya çalıştım aslında. Sen şu an hiçbir dersten kalmadın. Sallıyorum fizikten 30 aldın bu dönem gelecek dönem 70 alırsan fizikten kalmamış olursun. Matematikten 45 aldıysan gelecek dönem 55 aldıysan ondan da geçmiş olursun.

Çok çok teşekkür ederim şimdi anladım.

11. sınıfta 1. dönemde 50'nin altında 3 dersim var mat kimya fizik ben bunları 2. dönem 100'e tamamlarsam sınıfta kalıyor muyum çünkü orada tüm derslerden başarılı olması lazım diyor
Daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Aşağıdakilerden birini sağlaman lazım:
  • Bütün derslerinden başarılı olman.
  • Yılsonu başarı puanının en az 50 olması.*
  • Yılsonu başarı puanı 50’den az olan kişiler ise zayıf aldıkları derslerden sorumluluğa kalırlar.
Senin zayıfın varsa ilk madde geçersiz 2. veya 3. maddeden birini sağlaman lazım. Genel ağırlıklı ortalaman 50'den fazla ise matematik fizik ve kimyadan kalsan bile sınıfı geçersin, sorumluluğa kalmazsın.

Çözüm

Geri
Yukarı