4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun!

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Onları görünce taş atmayın, tekme atmayın, önlerine bırakılan bir kap suyu yere dökmeyin. Zehirlemeyin, patilerini yakmayın, kulaklarını kesmeyin, kuyruklarına teneke bağlamayın, boyunlarına ip geçirip araba arkasından sürüklemeyin. Tasmasını bir ağaca bağlayıp ölüme terk etmeyin. Bakamayacaksanız hevesiniz geçsin diye almayın, alıyorsanız sokağa atmayın.

Sadece merhamet edin, onlara karşı vicdanlı olun, açlıktan, soğukta üşümekten, evsizlikten dolayı ne halde olduklarını bir an için düşünün. Sadece sevin başka bir beklentileri yok.

Videodaki canım oğlum Oscar. Hayvanları koruma gününüz kutlu olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün evin önüne bir kedi geldi miyavlayip duruyordu. Aç/susuz olsa gerek ki birisi kedi maması getirdi hemen yedi onları. Üzülüyorum dışarıdaki hayvanlara ama elden bir şey gelmiyor işte. Eve kedi almak istiyorum aslında ama sonradan sıkılıp ilgilenmemekten korkuyorum ve bir de işin zaman/maddi imkan durumu var. Evdeki çocuğa nasıl bakiyorsak ona da öyle bakmalıyız. Çünkü o da evden biri oluyor. En azından eziyet edilmese veya gördüğümüzde mümkünse yemek versek çok şey değişecek.

Geçen gün evin önüne bir kedi geldi miyavlayıp duruyordu. Aç/susuz olsa gerek ki birisi kedi maması getirdi hemen yedi onları. Üzülüyorum dışarıdaki hayvanlara ama elden bir şey gelmiyor işte. Eve kedi almak istiyorum aslında ama sonradan sıkılıp ilgilenmemekten korkuyorum ve bir de işin zaman/maddi imkan durumu var. Evdeki çocuğa nasıl bakıyorsak ona da öyle bakmalıyız. Çünkü o da evden biri oluyor. En azından eziyet edilmese veya gördüğümüzde mümkünse yemek versek çok şey değişecek.
Çok haklısınız, herkes sevmek zorunda değil tabii ki. Ama vicdan ve merhamet sahibi olmak, onların da birer can olduğunu unutmamak her şeyin başı.

Onları görünce taş atmayın, tekme atmayın, önlerine bırakılan bir kap suyu yere dökmeyin. Zehirlemeyin, patilerini yakmayın, kulaklarını kesmeyin, kuyruklarına teneke bağlamayın, boyunlarına ip geçirip araba arkasından sürüklemeyin. Tasmasını bir ağaca bağlayıp ölüme terk etmeyin. Bakamayacaksanız hevesiniz geçsin diye almayın, alıyorsanız sokağa atmayın.

Sadece merhamet edin, onlara karşı vicdanlı olun, açlıktan, soğukta üşümekten, evsizlikten dolayı ne halde olduklarını bir an için düşünün. Sadece sevin başka bir beklentileri yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kediniz çok tatlıymış bende kedileri çok seviyorum ama aileden birisinin korkusu olduğu için alamıyoruz.

Kediniz çok tatlıymış bende kedileri çok seviyorum ama aileden birisinin korkusu olduğu için alamıyoruz.
Hocam sizi temin ederim kim olursa olsun korkuyu yenmesi en çok bir hafta sürer. Bu sözümü ciddiye alın. Eşim 25 yıl kedi korkusuyla yaşadı kedinin olduğu odayı bırak aynı ortama giremezdi. Eve aldığım kediyi kucağında yatırması üç gün sürdü. :)

Hocam sizi temin ederim kim olursa olsun korkuyu yenmesi en çok bir hafta sürer. Bu sözümü ciddiye alın. Eşim 25 yıl kedi korkusuyla yaşadı kedinin olduğu odayı bırak aynı ortama giremezdi. Eve aldığım kediyi kucağında yatırması üç gün sürdü. :)

Bizim ailede korkan kişi camdan atlar kedi alırsak o yüzden dışarıda 4 tane sokak kedisi var onlara bakıyorum.

Hayvanlar gününüz kutlu olsun arkadaşlar. ❤️❤️❤️

Yeni konular

Geri
Yukarı