4 GB DDR3L 1600MHz CL 11 RAM tavsiyesi

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Sistemdeki RAM'in aynısını alma düşüncem var, ama biraz pahalı gibi geldi piyasayı da çok bilmiyorum:
Benim RAM'imle aynı. Fiyatı > 500 TL

Farklı modellere baktığımda ise bu ürünler çıkıyor:
Tirx marka model var. Fiyatı > 300 TL
G.Skill modeli ise bu. Fiyatı > 348 TL
Kingston model tükenmiş.
Samsung modeli ise şöyle. Fiyatı > 259 TL

Piyasadaki fiyatlar ve ürün fiyatlarını karşılaştırarak (fazla pahalı veya normal fiyat gibisinden belirtir misiniz)
Attığım model RAM'lerden ve almak istediğim RAM tipinden kullananlar yaşadığı ürün deneyimini anlatabilir mi?
Fiyat olarak ise 400'ü aşmasa iyi olur (benim RAM'imle aynı olan model hariç) .

Boss Bilişim üzerinden RAM almayın. Dolandırıcı bir yer ve bizde de yasaklı. Linkteki uygun. İkinci el bile olsa orijinal.

Hocam ikinci el düşünmüyorum ve linkteki DDR3 , DDR3L arıyorum.
Linkteki DDR3L. Zaten belirtilmiş. Bence bunlar daha sağlıklı. Yine de siz bilirsiniz. Zaten diğer konunuzda da Samsung hakkında bilgi istemişsiniz. Dediğim gibi onlar da cihazdan çıkma oluyor. Sizdeki RAM'in sıfırını bulmak zor. Olan yerler de zaten pahalı. İsterseniz diğer seçeneklere de bakabilirsiniz. DDR3L olanlar uyumlu.

RAM'ler çok kolay bozulmaz. Sıfır olarak da alabilirsiniz.

Amazonda 300₺ hocam eğer uyuyorsa.
Şöyle özet geçeyim bu konum güncel değil çünkü açtığım ara rank ve çip modeli meselesini bilmiyordum. Son sıralar ise aklımda 3 ürün var:
Hocam şimdi şöyle, işlemcim 8 GB'a kadar RAM destekliyor. Şu an 4 GB takılı 4 GB daha düşünüyorum. Cihazda takılı olan RAM'in özellikleri ise şöyle : Crucial 1600 Mhz, CL11, 1.35V, 1Rx8, Micron çip ama revizyonunu bilmiyorum, daha doğrusu Rammon programını indirip baktım ama anlayamadım tam. Bu özelliklere uygun piyasada 3 RAM bulabildim linklerini bırakayım:
https://app.hps.im/d7ct/wizh2dvl

https://www.trendyol.com/koleksiyon...x8-ram-k-e6a1aeca-004f-4348-966e-e56367a6f025

n11.com

Bunların ise çip modellerini bilmiyorum.

Sistemdeki RAM'in aynısını alma düşüncem var, ama biraz pahalı gibi geldi piyasayı da çok bilmiyorum:
Benim RAM'imle aynı. Fiyatı > 500 TL

Farklı modellere baktığımda ise bu ürünler çıkıyor:
Tirx marka model var. Fiyatı > 300 TL
G.Skill modeli ise bu. Fiyatı > 348 TL
Kingston model tükenmiş.
Samsung modeli ise şöyle. Fiyatı > 259 TL

Piyasadaki fiyatlar ve ürün fiyatlarını karşılaştırarak (fazla pahalı veya normal fiyat gibisinden belirtir misiniz)
Attığım model RAM'lerden ve almak istediğim RAM tipinden kullananlar yaşadığı ürün deneyimini anlatabilir mi?
Fiyat olarak ise 400'ü aşmasa iyi olur (benim RAM'imle aynı olan model hariç) .
Sahibindenden ikinci el al. Ben bu şubatta 1333Mhz DDR3 RAM aldım 150TL'ye değmez 350TL falan.

Sahibindenden ikinci el al. Ben bu şubatta 1333Mhz DDR3 RAM aldım 150TL'ye değmez 350TL falan.
Konuda yazan linkleri son sıralar düşünmüyorum, 1 ay önceki konum linkler güncel değil ondan.
Şöyle özet geçeyim bu konum güncel değil çünkü açtığım ara rank ve çip modeli meselesini bilmiyordum. Son sıralar ise aklımda 3 ürün var:

Şu ürünü aldım ve cihazımla uyumlu çalıştı. Samsung M471B5173CB0-YK0 PC3L 12800 4 GB DDR3 1600 Mhz CL11 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı