4 GB ile 8 GB ekran kartlarının hashrate değerleri aynı mı?

Wolker

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttigim gibi;
Soru: RX 580'in 4 GB ile 8 GB'lik modellerinin kazım güçleri aynı, sadece belleksel mi farklılıkları mı var?

Alakanız için teşekkürler.

4 GB kartlar ile kazım değeri çok düşük, zarar ettirir. 6 GB üstü VRAM olanlar kart ettiriyor artık. Ne kadar yüksek olursa o kadar fazla hashrate veriyor.

Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttigim gibi;
Soru: RX 580'in 4 GB ile 8 GB'lik modellerinin kazım güçleri aynı, sadece belleksel mi farklılıkları mı var?

Alakanız için teşekkürler.

5-6 mh/s'lik fark var. Zarar değil kar edersiniz herkes alışmış zarar zarar 26.50 mh ile aylık hesaplayın ne kadar yaptığını. Bilmeden konuşmayın kardeşim sinirleniyorum artık ya.

Ben her gördüğümde çok düşüktü. Siz nasıl 4 GB kart ile o kadar mh alıyorsunuz?

Eğer anakartınızın X16 çıkışı varsa X16 çıkıştan 4 GB kartlar ile halen ETH kazımı yapabiliyorsunuz geçen bir konuda arkadaşla tartışmıştım fake değerler olduğunu söylemiştim fakat söylediği şeyler garip gelince araştırdım birkaç arkadaşım daha bu tarzda bağlantı yaparak 4'lük kartlardan kazım yaptığını söyledi ama buradaki püf nokta kartlar anakarta direkt bağlı, anladığım kadarıyla görüntü veriyormuş gibi dungle aparat var çıkışın birinde böylelikle kart görüntü verdiğini sanıyor ancak arka planda kazım yapıyor, buna en yakın örnek NVIDIA'nın 3060 kartları için getirdiği hashrate kısıtlaması bu dungle ve X16 çıkışı ile çözülmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı