4 GB RAM 3.5 GB görünüyor

RAM büyük ihtimal oksitlenmiştir. Okul silgisiyle anakarta gelen yerderi defter siler gibi ama nazik bir şekilde kırmadan temizleyip yerine tak olmazsa yazarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin 32 bit ise normal. Sistemin 64 bit ise Başlat > çalıştır > msconfig yaz > ön yükleme sekmesi > gelişmiş seçenekler > bellek üst sınırı var oraya 4096 yazmayı dene.

Sistemin 32 bit ise normal. Sistemin 64 bit ise Başlat > çalıştır > msconfig yaz > ön yükleme sekmesi > gelişmiş seçenekler > bellek üst sınırı var oraya 4096 yazmayı dene.
Sistemim 64 bit dediğinizi yaptım ama olmadı.
Ram büyük ihtimal oksitlenmiştir. Okul silgisiyle anakarta gelen yerderi defter siler gibi ama nasik bir şekilde kırmadan temizleyip yerine tak olmazsa yazarsın.
Bilgisayarların parçalarıyla oynamayı sevmem. Peki performans düşüşü olur mu?

Hayır. Dediklerinize katılmıyorum. Windows 7 3.5 GB gösteriyor, bende de aynı sorun vardı, Windows 10'a geç 4 GB göreceksin ciddiyim. Aynı sorun bende de vardı.

Ama Windows 7 oyun için yüksek performans veren işletim sistemidir. Windows 10 sevmem.
Size 3.5 görünebilir ama 4 GB RAM var, onu kafanıza takmayın. O zaman zaten ben önermem size. Ben kullandığım halde sürekli virüs hatası veriyor. En yakın zamanda ben de Windows 7'ye geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı