8 GB RAM 4 GB görünüyor

Falab

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni kurudğum skylake sistemime taktığım 8 gb ram 4 gb görünüyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Anakart: MSI B150M PRO-VDH
İşlemci: i3 6100
Ram: 8 gb hi-level ddr4 2400 mhz
psu: 500 watt
240 gb sandisk ssd
Ekran kartı yok.
İşletim sistemi windows 10 64 bit

Son düzenleme:
Biosu güncelledim, düzelmedi. Belleğin üzerinde 8gb yazıyor. Ayrıca anakart kullanım kılavuzundaki ilk yere taktım. Düzelmezse iade edip corsair alacağım.

Evet oraya baktım. Orada yazmıyor. Belki çalışır diye aldım. Bu bölüme yazdığımda da kimse bir şey demediği için aldım ben de.

Eğer değiştirme imkanın varsa değiştir eğer değistiremeyecek gibi ise mail olarak istekte bulunabilir bekleyip yeni bir BIOS Update bekleyebilirsin.Daha öncede Asus kartım G-Skill marka RAM'lerimi desteklemeyip mavi ekran verip dururdu.Memtest sonuclarında hic bir problem yok ama düzgün çalışmıyordu.Neyse ki 2 ay sonunda bir update ile Asus sorunu çözdü.Belleklerin kartından yeni mi onu tespit etmek lazım yoksa Hi-Level iyi bir marka soğutucuları ne kadar itici ve gereksiz olsada.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı