4 GB RAM mi 120 GB SSD mi?

pro aKif 2011

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
Casper Nirvana C300 kullanıcısıyım(320GB HDD 4 GB 1600MHz DDR3 RAM Intel Pentium işlemci) cihazım 2017 model.
Benim kafamda iki şey var ya 4 GB RAM alacağım ya da 120 GB SSD. SSD'yi alırsam DVD yerini iptal edip oraya takacağım ve Win10'nu oraya kuracağım HDD ise harici depolama olarak kalacak. Ancak SSD mi RAM mi alsam bir türlü karar veremedim. Bilgisayarımda oyun yok. PUBG Mobile vardı o bile kasıyordu :/ sadece ders videolarım var ve bilgisayarın performansı açıkçası beni kötü etkilemiyor. Tavsiye ve görüşleriniz nelerdir? Bütçem 240 TL arkadaşlar.

Arkadaşlar merhaba,
Casper Nirvana C300 kullanıcısıyım(320GB HDD 4 GB 1600MHz DDR3 RAM Intel Pentium işlemci) cihazım 2017 model.
Benim kafamda iki şey var ya 4 GB RAM alacağım ya da 120 GB SSD. SSD'yi alırsam DVD yerini iptal edip oraya takacağım ve Win10'nu oraya kuracağım HDD ise harici depolama olarak kalacak. Ancak SSD mi RAM mi alsam bir türlü karar veremedim. Bilgisayarımda oyun yok. PUBG Mobile vardı o bile kasıyordu :/ sadece ders videolarım var ve bilgisayarın performansı açıkçası beni kötü etkilemiyor. Tavsiye ve görüşleriniz nelerdir? Bütçem 240 TL arkadaşlar.

Kardeşim sen hata yapmışsın o bilgisayarı almakla onun yerine üstüne biraz koyup Casper Nirvana C700 alabilirdin ben C700 kullanıyorum bilgisayardan memnunum.

Söylediğinize göre Pentium işlemciniz var. 4 GB RAM ile bilgisayara katabileceğiniz ekstra bir durum olacağını düşünmüyorum. Tecrübelerime göre (Mac kullanıcısıyım) SSD almak sisteminize daha çok yarayacaktır. Ayrıca RAM'i 2. el almayı düşünebilirsiniz çok daha düşük maliyetli olur. Çalıştığından emin olduğunuz bir RAM'i rahatlıkla 2. el alabilirsiniz.

Kardeşim sen hata yapmışsın o bilgisayarı almakla onun yerine üstüne biraz koyup Casper Nirvana C700 alabilirdin ben C700 kullanıyorum bilgisayardan memnunum.

Haklısın bu paraya da alınacak bir bilgisayar değil fakat evin ortak bilgisayarı olunca pek yükseklere de çıkmak istemedim.

Kesinlikle SSD almalısın. Ben 4 GB 667MHz DDR2 sisteme Corsair SSD alıp taktım ve hiçbir sorun yok. Anakartım SATA2 arayüzüne sahip olmasına rağmen PC çok hızlandı. 120GB SSD olarak bunu önerebilirim;
Crucial 120GB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540MB / Yazma 500MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ben James Donkey'in 120 GB'lik düşünmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme 4 GB RAM eklemenin çok fazla bir etkisi olmayacaktır, ama SSD eklersen, gözle görülür bir performans farkı elde edeceksin. Ayrıca 50 lira daha ucuz diye James Donkey SSD alma sakın, pişman olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı