4 GB RAM önerisi

GoktugVar

Decapat
Daha fazla  
Eski laptopum 2 GB RAM'e sahip. Onu formatlayıp vs Windows 10 yaptım ama 2 GB RAM yetersiz oluyor. 4 GB yapmak istiyorum. Hangi 4 GB RAM'i almam gerek? Marka, model olarak uyumlu olur mu herhangi biri? Ayrıca laptop 4 GB RAM'i kaldırır mı nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski laptopum 2 GB RAM'e sahip. Onu formatlayıp vs Windows 10 yaptım ama 2 GB RAM yetersiz oluyor. 4 GB yapmak istiyorum. Hangi 4 GB RAM'i almam gerek? Marka, model olarak uyumlu olur mu herhangi biri? Ayrıca laptop 4 GB RAM'i kaldırır mı nasıl öğrenebilirim?

4 GB tavsiye etmem 8 GB bile eskimeye başladı minimum 8 GB.
Bütçeniz ne kadar.

Laptopun sitesinden maksimum bellek kapasitesini öğrenebilirsin. Ayrıca alacağın RAM takılı olan 2 GB RAM ile uyumlu olması gerekiyor

CPU-Z ile sistem özelliklerine bak, 4 bile sıkıntı olabiliyor o yüzden şu an kullandığınız 2 liği boşa çıkartıp 2 tane 4 alırsanız daha rahat edersiniz. Bunu söyleme sebebim şimdi 4 alayım ileride bir 4 tane daha alayım derseniz, ileride bugün aldığınız RAM'in aynısından bulamayabilir farklı RAM alıp uyumsuzluk sorunu yaşayabilirsiniz. Tabi bu laptop gelecek vaat ediyorsa geçerli yoksa işlemcisi filan çok kötü durumdaysa 4 alıp yola devam edin hiç masraf yapmayın.

Tek Ram spotu var laptop da 2yi çıkarıp 4 takıcam
Cpu z şimdi indiriyorum
Yeni bir pc alıcam onun için 5 6 K bütçe ayırdım ama bunu da kenarda basit işler vs için tutmak istiyorum
CPU-Z indirip SPD ve Memory sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşın.
CPU-Z İnternetten direkt mi indiriyim yoksa belli bir sayfa mı var?

Tek RAM spotu var laptop da 2'yi çıkarıp 4 takacağım.
CPU Z şimdi indiriyorum.
Yeni bir PC alacağım onun için 5 6 k bütçe ayırdım ama bunu da kenarda basit işler vs için tutmak istiyorum.

CPU-Z internetten direkt mi indiriyim yoksa belli bir sayfa mı var?

Bir de alacağın 4'lük ile 8 liğin fiyat farkı nedir, eğer çok değilse 8 alın. Hele masaüstü alacaksanız laptopu yine kullanmaya devam edersiniz.

4 olarak hangi model yada marka olacağını bilmiyorum.
bir saniye cpu z indi ss leri atıyım
Adsız 1.png
Adsız.png

CPU-Z indirip SPD ve Memory sekmesinin ekran görüntüsünü paylaşın.
.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı