4 GB RAM Windows 10 için yetersiz mi?

Biraz şans işi oluyor bazı modeller. Netten alıyorsanız yorumlarda insanlar belirtiyor genelde kronik sorunları veya mağazada denemek lazım. Normalde kolayca iade edebilmek lazım ama arkadaş tüketici heyetine başvurduğu halde sonuç alamadı. Mecbur kullanıyor. Yeni laptop alıyorsun performans alamıyorsun. Can sıkıcı bir durum.

Size de akıcılık istiyorsanız RAM'den ziyade SSD öneririm. Bir de Windows 10 arka plan uygulamalarından Defender gibi birkaç önemli ve sık kullandığınız uygulama hariç diğer uygulamaları kapatın. %10 civarı bir RAM kazandırıyor.

Amacım akıcılık değil 8 olduğu zaman Android Studio kullanmak istiyorum.

Günümüzde birçok oyun 4 GB üzerinde, Windows 10'da oyun oynamayacaksanız (bazı gereksinimi düşükler hariç) gün içindeki işleriniz için uygun. Bende 4 GB Windows 10 HDD 64 Bit kullanıyorum. PC oyun oynamadığım ya da uygulama çalıştırmadığım sürece çok fazla ısınmıyor. Fakat oyun oynarken *özellikle büyük boyutlularda* aynı anda 1 2 uygulama çalışınca mouse bile kasıyor PC kitleniyor hiçbir şey yapamıyoruz. Yani oyun oynamak için 4 GB yetersiz. Dediğim gibi günlük işler için uygun bence.

8 RAM'lı laptopum var Windows 10'u sorunsuz kullanıyorum ben oyun performansı zayıf ama günlük işler için oldukça memnunum.
AMD A9425
RAM 8
1TB HDD.
8 RAM'lı laptopum var Windows 10'u sorunsuz kullanıyorum ben oyun performansı zayıf ama günlük işler için oldukça memnunum.
AMD A9425
RAM 8
1TB HDD.
HP bu arada

Yeni konular

Geri
Yukarı