4 GB RAM'den 6 GB'a geçmek fark oluşturur mu?

CabirDenizz

Kilopat
4 GB RAM ve 6 GB RAM arasindaki farki cok hisseder miyim? Yukseltmeyi dusunuyorum.
  • RAM 2+2 DDR3 1333 MHz
  • Islemci: Intel Core 2 Quad Q9400
  • Ekran Karti: GTX 560 1 GB
  • Anakart: G41 Lga 775pin
  • PSU: 450 Watt.
  • Isletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 64 Bit
Oynadigim oyunlar Fortnite, CS:GO, Rocket League ve Rainbow Six Seige.
Cevaplarsaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB yetersiz olduğundan, her yükseltme faydalı olacaktır. İmkan varsa 8 GB olmalı fakat yatırım da çok mantıklı değil bu sistemde.

4 GB RAM ve 6 GB RAM arasindaki farki cok hisseder miyim? Yukseltmeyi dusunuyorum.
  • RAM 2+2 DDR3 1333 MHz
  • Islemci: Intel Core 2 Quad Q9400
  • Ekran Karti: GTX 560 1 GB
  • Anakart: G41 Lga 775pin
  • PSU: 450 Watt.
  • Isletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 64 Bit
Oynadigim oyunlar Fortnite, CS:GO, Rocket League ve Rainbow Six Seige.
Cevaplarsaniz sevinirim.
CS GO ve Rocket league de pek degisen bir sey olmayacaktir. Ama Rainbow six siege de olur. Fornite hic bilmiyorum. Hiç sevmiyorum o oyunu. 😂

Yazmış olduğunuz sistem çok eski olduğundan sadece RAM değişimi yeterli olmayacaktır. İşlemci ile ekran kartı çok eski olduğundan boşuna yatırım yapmayın derim. Aklınızda var ise yeni sistem için para biriktirmeye devam edin veya paranız varsa alın. Eğer aklınızda yoksa aklınıza getirmeye başlayın derim.

RAM'in yetmediği durumlarda sistem sanal belleğe başvurur bu da diske büyük bir yük olur. Siz RAM yükselteceğiniz zaman bu yük azalır ve daha iyi bir performans elde edersiniz. Kesinlikle bu sistemin RAM'ini yükseltmenizi tavsiye ederim. (Zaten eski bir sistem çok fazla yatırım da yapmamak lazım.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı