4 GB RAM'den medet umanlar

İlatem

Centipat
Makaleler
5
Bu arkadaşlar çok garibime gidiyor, 4 GB RAM'i var Windows 10 kurmuş diyor RAM'i nasıl boşaltırım boşaltma kanka bir işe yaramaz, Chrome'da YouTube ve sahibinden açtığın zaman 2 GB yiyor zaten. Ruh hastası gibi nasıl becerdiyse 2 GB alete Windows 11 kurmuş diyor ki yeni gelen güncelleme ile fazla RAM tüketiyor, bir sorsana Microsoft 2 GB RAM'i hatırlıyor mu? Desek ki çok pahalı falan değil gayet alınabilir düzeyde DDR3 RAM'lar var (tavsiyem arabası olan birinden alın ikinci elde, ben şu zamana kadar ne zaman arabası olan birinden RAM aldıysam mesela 300 yazmış 200 diyorum buluşunca 50 TL alıyor, tipten kazanıyorum tabii çocuk gibi duruyordum o zamanlar.)

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB RAM'den RAM alma olayına nasıl geçtiniz o kısmı anlayamadım. Oldu bittiye gelmiş gibi sanki.

Ben 4 GB ile Windows 10 kullandım hem de HDD ile hiç de işkence çekmedim ben. Aslında işlemciyi OC yaptıktan sonra (FSB yüzünden RAM hızına artış sağlıyor) sistem daha fazla rahatladı.

8 GB farklı bir RAM taktım ya bilgisayar sevmedi o RAM'i ya da bir şeyler var yani o RAM'de.

Neyse sahur sonrası çok bereketli bir oturum oldu teşekkürlerimi sunarak kaçıyorum.

Windows 10 kullanmak için minimum 8 GB RAM gereksinimi aklımıza kazınmış artık. Ben de sık sık söylüyorum bunu. Eski bilgisayarımda 2 GB RAM ile birlikte uzun süre Windows 10 kullandım. Fırsat bulunca lisans alıp Windows 8.1 yükledim. Windows 10'a göre çok rahat çalışıyor.

Tabii burada işlemci ve SSD faktörü de var. 4 GB RAM de az gibi geliyor bana. Microsoft sağ olsun, işletim sistemini yükler yüklemez çok fazla gereksiz uygulama yüklüyor. Görev yöneticisi üzerinde bir sürü gereksiz işlem var. Kapatmaya üşeniyorum doğrusu.

Geri
Yukarı