Çözüldü 4 GB RAM'e Linux Mint nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! 4 GB RAM'e sahibim ve Windows 11 kullanıyorum. Windows kullanmaktan artık sıkıldım biraz değişiklik olsun istiyorum. Linux Mint gördüm bir konuda fakat bunu nasıl kuracağım hakkında bir bilgim yok daha doğrusu kurulabiliyor mu onu bile bilmiyorum. Sisteme avantajlı ve dezavantajları ne olur? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller!

Herkese selam! 4 GB RAM'e sahibim ve Windows 11 kullanıyorum. Windows kullanmaktan artık sıkıldım biraz değişiklik olsun istiyorum. Linux Mint gördüm bir konuda fakat bunu nasıl kuracağım hakkında bir bilgim yok daha doğrusu kurulabiliyor mu onu bile bilmiyorum. Sisteme avantajlı ve dezavantajları ne olur? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller!

Linux Mint işletim sistemini bir USB belleğe yazdırarak bilgisayarına kurabilirsin. 16 GB alman sonraki Windows'a dönme kararı aldığında yararı olacaktır. Ayrıca bir tek 4 GB RAM'ın olduğunu belirtmişsin performansını yazmamız sadece bu bilgiyle doğru olmaz. Bu arada 4GB RAM ile Windows 11'e geçmek gibi bir düşünceyi aklınızdan çıkarmanızı öneririm.

Bilgisayarı iş için mi yoksa oyun için mi kullanıyorsunuz?

Flash belleğe ISO yazdır Rufus ile, sonra bilgisayarı kapat aç, boot Menu'ye gel, sonra flash belleği seç, sonra kuruluma başla. Not: Swap bölümü yapmayı unutmayın ve UEFI yazdırdığınızdan emin olun.

Valla çok bilgim olmasa da RAM'e harikiri yaparak dağıtım kurabilirsin. Ama her açıp kapattığında tekrar harikiri yapman gerekebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı