4 GB RAM'li bilgisayara Windows 11 kurulur mu?

Gta 5 high grafiklerde 3500mb ram yiyor boşta 4gb demeni anlamadım. tamam 4gb yetersiz ve 11 kuramazsın ama boşta da 4gb ram yemiyor bilgisayarı açıpta ss attırtmayın.
Atın. Boşta minimum 3GB ram kullanıyor.

GTA 5 high grafiklerde 3500 MB RAM yiyor boşta 4 GB demeni anlamadım. Tamam 4 GB yetersiz ve 11 kuramazsın ama boşta da 4 GB RAM yemiyor bilgisayarı açıpta SS attırtmayın.

GTA V'in grafiklerini RAM mi işliyor? Tarayıcılar bile kaç GB RAM kullanıyor. 4 GB RAM ile bırak Windows 11 kullanmayı Windows 10 tarayıcıda falan dolaşmak eziyet olur.

Yedekte şöyle bir dizüstü bilgisayarım var. Windows 10 in S Mode yazdığına bakmayın, S Mode'dan çıkartıp Win 11'e yükselttim. İçinde AMD 3020e dual core bir işlemcisi var ve 4GB ram ile geldi.

4GB rami söküp 8GB ram taktım ancak performansına aşırı derece bir katkısı olmadı.

Bir sonraki aşamada Microsoft harici arkaplan servislerini kapattım ve işlemci bayağı rahatladı. Yani Win 11 kullanmanız mümkün. Sadece dilediğiniz gibi akıcı bir deneyim sunmayacaktır.

Benim arkaplan servislerini kapatmadan önceki boot sürem 50 saniye ile 1 dakika arasında değişiyordu. Arkaplan servislerini kapattıktan sonra boot sürem 35 saniyeye indi.

Düşük sistemlerde Microsoft dışındaki arkaplan servislerini kapatmanızı öneririm.

Sizin işlemciniz oldukça eski bu yüzden modern çift çekirdek bir işlemciye kıyasla çok daha düşük bir performans alabilirsiniz. Deneyerek görün.

Elimde HP EliteBook 6930p notebook var. 128 GB SSD ve 4 GB RAM'e sahip Windows 11 kurmak istiyorum sizce kurabilir miyim?
Evet, Rehber: Modlanmış Sürümlerin Kurulumu bu rehberi kullanarak AtlasOS ile kurulum yapın.

8GB Ram ile boşta Windows 11 (Atlas)
1699284046361.png

😇

Son düzenleme:
Windows 11'i minimum gereksinimi 4 GB RAM, Windows 11'i çalıştırabilirsiniz fakat yetersiz kalabilir. 8 GB RAM öneririm.

Windows 10 bile tek tarayıcı açıkken 6 GB yakın RAM yiyor Windows 11'i siz hayal edin 😅 Windows 8.1 Lite sürümleri var internette onları kurabilirsin.

1699283544413.png

Geri
Yukarı