4 GB RAM'li PC için hangi Windows sürümü önerilir?

synoMM

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B350 M-A
Ryzen 3 2200g
GTX 1650
2X8 16GB GSKILL 3200 MHZ
Transcend SSD220 240 GB
Arkadaşımın 4 GB RAM'li külüstür bilgisayarı var, stok Windows 10 kullanıyor uzun zamandır, yavaştı bilgisayarı ben de format at diye diye bıktırdım sonunda karar verdi tercihen Windows 10 diyor. Bilgisayarı i3 540, NVIDIA 9500 GT ve kaldırdığı kadar oyun oynamaya çalışıyor, oynayabildiklerinde sürekli drop yiyor yani asıl amaç optimizasyon. Ben Ghost Spectre Windows 10 kullanıyorum sıkıntı da yaşamadım, ya Ghost Spectre Windows 10 Home ya da Windows 8.1 stok indirteceğim. (galiba Ghost Spectre 8.1 de varmış bulursam son sürümünü ona da bakabilirim) sizce hangi sürümü kurmalı?

Arkadaşımın 4 GB RAM'li külüstür bilgisayarı var, stok Windows 10 kullanıyor uzun zamandır, yavaştı bilgisayarı ben de format at diye diye bıktırdım sonunda karar verdi tercihen Windows 10 diyor. Bilgisayarı i3 540, NVIDIA 9500 GT ve kaldırdığı kadar oyun oynamaya çalışıyor, oynayabildiklerinde sürekli drop yiyor yani asıl amaç optimizasyon. Ben Ghost Spectre Windows 10 kullanıyorum, ya Ghost Spectre Windows 10 Home'ya da Windows 8.1 stok indirteceğim. (galiba Ghost Spectre 8.1 de varmış bulursam son sürümünü ona da bakabilirim) sizce hangi sürümü kurmalı?
Bence 8.1 ideal onun için. Ve Ghost Spectre 8.1'in neredeyse hiçbir farkı yok normalden. 8.1 kursun.

Arkadaşımın 4 GB RAM'li külüstür bilgisayarı var, stok Windows 10 kullanıyor uzun zamandır, yavaştı bilgisayarı ben de format at diye diye bıktırdım sonunda karar verdi tercihen Windows 10 diyor. Bilgisayarı i3 540, NVIDIA 9500 GT ve kaldırdığı kadar oyun oynamaya çalışıyor, oynayabildiklerinde sürekli drop yiyor yani asıl amaç optimizasyon. Ben Ghost Spectre Windows 10 kullanıyorum sıkıntı da yaşamadım, ya Ghost Spectre Windows 10 Home ya da Windows 8.1 stok indirteceğim. (galiba Ghost Spectre 8.1 de varmış bulursam son sürümünü ona da bakabilirim) sizce hangi sürümü kurmalı?
8.1 idealdir. Sürüm farketmez çok.

Linux Mint kur bence.

Geri
Yukarı