4 GB RAM'li sistemde %91 RAM kullanımı normal mi?

Mükemmel ötesi baksanıza. Eki Görüntüle 1195593

Seçili ve en alt sınırda?
Adsız.jpg

Benim işlemci sizden kötü ama kullanımı sizden düşük. Edge kendini güncelliyor olabilir sizde. 4 sekme açık değerler böyle bende.
RAM: 8GB İŞLEMCİ: A8 7410

Chrome napıyor orada o cpu kullanımı nedir bilmem ama şunu söyleyeyim. Eski bilgisayarımda 4 GB single ram'im vardı. Eurosport player'dan canlı yayın açınca chrome RAM kullanımı 1.5 GB ye kadar çıkıp laptop'u kitliyordu. Gayet de mümkün yani.

2 farklı tarayıcı açık ve Windows 10 kullanıyorsunuz. Tabii ki 4 GB RAM kullanımı çok rahat görürsünüz. Herhangi bir donma/takılma olmadığı sürece dert edilecek bir durum yok.

"RAM boşta x kadar kullanıyor" tarzı şeylere takılmayın. Windows XP kafasından bi' kurtulun artık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuanda bilgisayarımda 1 adet 1080p video izliyorum, 5 sekme açık ve 16GB RAM'in %30'unu kullanıyor. @Ellie Williams 'ın dediği gibi, şu XP kafasından kurtulalım. Artık tarayıcılar birçok özellik destekliyor. Windows 10'un zaten takılmadan stabil çalışması için en az 4GB RAM gerekiyor. (Sistem Gereksiniminden bahsetmiyorum.) Günümüzde de tavsiye edilen RAM miktarı 4GB'dan 8GB'a çıkmış durumda zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı