4 GB RAM'li sistemde kullanım normal mi?

kornstyla

Picopat
Arka planda sadece Opera GX açıkken RAM kullanımım bu şekilde. Mem Reduct veya ISLC kullanmam mantıklı olur mu? Oyunlarda da doğal olarak bu şekilde yüksek RAM kullanımı gözlemliyorum. (6 ay içinde yeni bilgisayar alacağım. İşlemci ömrü, RAM ömrü falan pek dert değil zaten 6 yıllık laptop.)

resim_2023-05-16_111004532.png

Arka planda sadece Opera GX açıkken RAM kullanımım bu şekilde. Mem Reduct veya ıslc kullanmam mantıklı olur mu? Oyunlarda da doğal olarak bu şekilde yüksek RAM kullanımı gözlemliyorum. (6 ay içinde yeni bilgisayar alacağım. İşlemci ömrü, RAM ömrü falan pek dert değil zaten 6 yıllık laptop.)

Eki Görüntüle 1780796

Aslında Windows 10'un güncel sürümleri için normal.
Fakat Windows 10 LTSB 2016 kurarsanız daha eski bir sürümü taban olarak aldığından daha iyi çalışır.

Arka planda sadece Opera GX açıkken RAM kullanımım bu şekilde. Mem Reduct veya ISLC kullanmam mantıklı olur mu? Oyunlarda da doğal olarak bu şekilde yüksek RAM kullanımı gözlemliyorum. (6 ay içinde yeni bilgisayar alacağım. İşlemci ömrü, RAM ömrü falan pek dert değil zaten 6 yıllık laptop.)

Eki Görüntüle 1780796
Düşük sistemlerde opera gx hiç mantıklı bir seçim değil. Oradan işlemci ve ram kullanımını kısıyorsun ama sistem düşük olunca çok kötü kastırıyor. Normal Opera kullanıp tekrar kontrol edin.

Eki Görüntüle 1780796
Normal. ReviOS 21H2 veya Tiny10 1809, Windows 10 2016 LTSB kursanız daha sağlıklı olur.

Eki Görüntüle 1780796
Normal, oyunlarda performans sorunu yaşatmıyorsa sorun yok.
Çok dert oluyorsa LTSC sürümlere bakabilirsiniz.

Opera GX yerine Edge kullanın, farkı anlayacaksanız.
VPN için kullanıyorsanız Proton VPN tavsiye ederim.

Windows kendini cihaza göre optimize ediyor.
Siz sistemi bloat ettiyseniz olabilir.
Ama normal bir Windows 11 kullanıcısı olarak bende bile en düşük 4,1 GB kullanıyor.
Bloat edilmemiş Win 11 ile 3.1GB kullanım alıyordum. Sizinki birazcık abartı.

Aslında Windows 10'un güncel sürümleri için normal.
Fakat Windows 10 LTSB 2016 kurarsanız daha eski bir sürümü taban olarak aldığından daha iyi çalışır.

Nasıl kuracağım? Normal format atar gibi bu yazdığınız sürümü mü USB belleğime indireceğim? Kurduktan sonra herhangi bir zararı veya eksik özellikleri var mıdır? Driverlar sorun çıkartır mı ya da kurulan oyunlar uygulamalar?

Normal, oyunlarda performans sorunu yaşatmıyorsa sorun yok.
Çok dert oluyorsa LTSC sürümlere bakabilirsiniz.

Opera GX yerine Edge kullanın, farkı anlayacaksanız.
VPN için kullanıyorsanız proton VPN tavsiye ederim.

Bloat edilmemiş Windows 11 ile 3.1GB kullanım alıyordum. Sizinki birazcık abartı.

Galiba 12 GB RAM'im olduğundan bol bol kullanıyor Windows. Fakat boşta 4,1 GB web kullanımında 5-5, 5 arası kullanması cidden fazla olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı