4 GB RAM'li sistemde Windows 8.1'e geçilmeli mi?

Anlaşılan bu konuda çok bilginiz yok 64 Bit sığar ne demek? Bir program değil ki bu 32 Bit sistemde en fazla 4 GB RAM desteklenir daha fazla RAM için 64 Bit kurulur ama arkadaşın hem RAM'i hem de işlemcisi düşük olduğu için 32 Bit ideal.

Kardeşim sen anlamada güçlük çekiyorsun sanırım arkadaş yarın bir gün RAM yükseltse format atmak zorunda kalacak ayrıca çoğu program 64 bitte çalışıyor bilgin yoksa fikrin de olmasın.

Kardeşim sen anlamada güçlük çekiyorsun sanırım arkadaş yarın bir gün RAM yükseltse format atmak zorunda kalacak ayrıca çoğu program 64 bitte çalışıyor bilgin yoksa fikrin de olmasın.

RAM olarak değil işlemcisi de düşük olduğu için 32 Bit diyorum ve birçok program 32 Bit'i destekliyor ;)

RAM olarak değil işlemcisi de düşük olduğu için 32 Bit diyorum ve birçok program 32 Bit'i destekliyor ;)

32 Bit sistemde 64 Bit uygulama kullanamazsın ama 64 Bit sistemde hem 64 Bit hem de 32 Bit uygulama kullanabilirsin ayrıca Bit değerininin işlemciye yük binmesiyle hiçbir alakası yok arkadaşın işlemcisi 64 Bit destekliyor çünkü. ( kendinizden bilgili insanlara "cahil " demeden önce 2 kere düşünürsünüz artık )

Anlaşılan bu konuda çok bilginiz yok 64 Bit sığar ne demek ? bir program değil ki bu 32 Bit sistemde en fazla 4 GB RAM desteklenir daha fazla RAM için 64 Bit kurulur ama arkadaşın hem RAM'i hem de işlemcisi düşük olduğu için 32 Bit ideal.
2 GB RAM ve 64-bit kullanıyorum herhangi birşey yok.

@AGEVRX komik olan nedir?
Ha ben söyleyeyim hiçbir şey bilmediğiniz , doğrusunu söyleyen insanlara teşekkür etmek ve konu sahibinden özür dilemek yerine insanlara cahil demek.

@AGEVRX komik olan nedir?
Ha ben söyleyeyim hiçbir şey bilmediğiniz, doğrusunu söyleyen insanlara teşekkür etmek ve konu sahibinden özür dilemek yerine insanlara cahil demek.

:D ama siz hala cahilliğinizde ısrar ediyorsunuz ben bahsettiklerinize karşı bir şey söylemedim zaten. Mimariden bahsediyorum sen yükten bahsediyorsun doğru işlemciye yük binmez fakat ne alaka? Ben böyle bir şey söylemedim zaten performans açısından daha iyi olduğu için önerdim. Söylediklerimin aksini ıspatlayabilir misin?

:D ama siz hala cahilliğinizde ısrar ediyorsunuz ben bahsettiklerinize karşı bir şey söylemedim zaten. Mimariden bahsediyorum sen yükten bahsediyorsun doğru işlemciye yük binmez fakat ne alaka? Ben böyle bir şey söylemedim zaten performans açısından daha iyi olduğu için önerdim. Söylediklerimin aksini ıspatlayabilir misin?

İşlemci zaten 64 Bit destekliyor neyi uzatıyorsun ayrıca performans olarak 64 Bit daha iyidir ben bizzat 32 bitten 64 Bit e geçtim bariz performans farkı var. Ayrıca 32 Bit kurar ise RAM yükselttiği zaman format atmak zorunda kalacak siz de bunu açıklayın o zaman.

İşlemci zaten 64 Bit destekliyor neyi uzatıyorsun ayrıca performans olarak 64 Bit daha iyidir ben bizzat 32 Bit'ten 64 Bit e geçtim bariz performans farkı var. Ayrıca 32 Bit kurar ise RAM yükselttiği zaman format atmak zorunda kalacak siz de bunu açıklayın o zaman.

Tekrar ediyorum işlemci ve RAM düşük olduğu için 32 Bit mimari açıdan daha performanslı olur üniversitede gördüğünüz Process Architecture ve Operating System derslerinden hatırlarsınız belki.

Tekrar ediyorum işlemci ve RAM düşük olduğu için 32 Bit mimari açıdan daha performanslı olur üniversitede gördüğünüz process architecture ve operating System derslerinden hatırlarsınız belki.

İşlemci ve RAM'in düşük olması sadece işletim sisteminin seçiminde etkili olur işletim sisteminim mimarisi seçilmesinde bir etkisi yoktur kendimden örnek vereyim ben de 32 Bit işletim sistemi kullanıyordum 4 GB RAM ile 64 Bit e geçince bilgisayar rahatladı 32 Bit devri artık kapandı.

Geri
Yukarı