4 GB RAM'li sisteme hangi Windows sürümü kurulmalı?

110Quartz

Centipat
Merhaba, Windows 10 kullanmaktayım, fakat stabil bir şekilde çalışmıyor. En az 2 dakika önyükleme, PC'nin kendine gelebilmesi için en az 1 dakika gerek. Bir uygulama en az 15-25 saniyede açılıyor. Ben de bu sistem özelliklerine göre stabil çalışacak işletim sistemi arıyorum;

İşlemci: Intel Celeron 1.10GHz X2.
RAM: 4 GB.
Dısk: HDD 465 GB.
Ekran kartı: 1 GB.

XP kadar eski olsun istemiyorum. Şu an Windows 7'ye geçmeyi planlıyorum, Vista da olabilir. Sistemimde stabil çalışsın yeter. 8.1'e geçsem bir şey fark eder mi? Önerilerinizi bekliyorum...:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Windows 10 kullanmaktayım, fakat stabil bir şekilde çalışmıyor. En az 2 dakika önyükleme, PC'nin kendine gelebilmesi için en az 1 dakika gerek. Bir uygulama en az 15-25 saniyede açılıyor. Ben de bu sistem özelliklerine göre stabil çalışacak işletim sistemi arıyorum;

İşlemci: Intel Celeron 1.10GHz X2.
RAM: 4 GB.
Dısk: HDD 465 GB.
Ekran kartı: 1 GB.

XP kadar eski olsun istemiyorum. Şu an Windows 7'ye geçmeyi planlıyorum, Vista da olabilir. Sistemimde stabil çalışsın yeter. 8.1'e geçsem bir şey fark eder mi? Önerilerinizi bekliyorum...:)
Sistem N3350 diye tahmin ediyorum veya 847 doğru mu?

4 GB RAM ile Windows 10 kullanıyorum gayet memnunum ama SSD var bende. Siz 8.1 deneyebilirsiniz.

Windows 7 Professional + Kaspersky Free ya da Windows 8.1. Ben şahsen 7'yi tercih ediyorum eski bilgisayarımda.

Windows 10 Lite indirebilirsin ama yanına bir antivirüste kur.

Windows 10 Lite indirebilirsin ama yanına bir antivirüste kur.
Windows 11 Lite'de olur.
Rehber: NTLite ile Windows 11 Düzenleme
Windows 11 Home/Pro x64 | NTLite ISO
Sonuncusunda mağaza gibi hizmetler bulunmuyor, diğerinde ise bulunuyor.

Bu sisteme kesinlikle Windows 8.1 64 bit kurulmalıdır. Microsoft'un son halkalarından biri olan Windows 8.1'in basit desteği 2018'de bitmiştir fakat genişletilmiş destek 2023'te sona erecektir. Desteği hala devam eden, Windows 10 ve Windows 11 gibi soğuk teması olmayan gayet kullanıcı dostu bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı