4 GB RAM'li sistemin RAM'i yükseltilmeli mi?

RaskWinner

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bilgisayarım 4 GB RAM'a sahip, 2 yıl sonra kardeşime bilgisayarımı verip kendime yeni bir bilgisayar alacağım,
Sizce 2 yıl sonra 8 GB RAM'i mi yükseltmeliyim yoksa kalsın mı böyle? (Oynuyacağı oyunlar Minecraft, Roblox vb.)

Selam arkadaşlar, bilgisayarım 4 GB RAM'a sahip, 2 yıl sonra kardeşime bilgisayarımı verip kendime yeni bir bilgisayar alacağım,
Sizce 2 yıl sonra 8 GB RAM'i mi yükseltmeliyim yoksa kalsın mı böyle? (Oynuyacağı oyunlar Minecraft, Roblox vb.)

Bir RAM, bir SSD o bilgisayarı daha iyi yapar.
SSD varsa bir 4 GB daha takın.

Sizce 2 yıl sonra 8 GB RAM'i mi yükseltmeliyim yoksa kalsın mı böyle? (oynuyacağı oyunlar Minecraft, Roblox vb.)

8 GB yapın, bu arada sistemin özellikleri ne?

Sizce 2 yıl sonra 8 GB RAM'i mi yükseltmeliyim yoksa kalsın mı böyle? (oynuyacağı oyunlar Minecraft, Roblox vb.)

Minecraft çok RAM ister, Single Player'de 30 FPS zor alır.
Multiplayer da 30-45 FPS dolanır. Bende eskiden 4 GB kullanıyordum ama PC dolunca Minecraft hiç açılmamaya başladı, ve HyperX Savage (2x4 8 GB) 1866MHz RAM'lere geçtim.

Minecraft çok RAM ister, Single Player'de 30 FPS zor alır.
Multiplayer da 30-45 FPS dolanır. Bende eskiden 4 GB kullanıyordum ama PC dolunca Minecraft hiç açılmamaya başladı, ve HyperX Savage (2x4 8 GB) 1866MHz RAM'lere geçtim.

Eski Celeron sistemimde 4 GB RAM var ve Minecraft'ı Optifine'da ayar kısarak 40 FPS oynuyorum. Sunuculara girdiğimde daha da artıyor bu sayı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı