4 GB RAM'li telefon önerisi

Bütçe
3000
Her gün okulda yaşadığım bir olay ama daha keskin bir örnek verecek olursam: Geçen gün bir hastanenin zemin katında bulundum. Tanıdığımın telefonu Mate 30 lite'dı. SAR değeri benim telefonumun 5 katı. Türk Telekom onda 5 üzerinden 4 çekerken bende hat yoktu. Siz düşünün. Ortalık yere, kafasına öyle estiği için veya tasarlayanlar buna önem vermediği için değil; kullanılan modemden kaynaklanıyor bu değerin yüksekliği.
Hattın kaç kbps?

O zaman çakma cihazlar sayesinde okyanusta bile iletişime geçeriz(!)
Hocalarım bir yerde haklısınız belki ama bu durumun sar ile pek alakası yok sanki,cihazla alakası var.
Eskidendi SAR değeri yüksek olan telefonların devamlı yüksek radyasyon yaydığı dönemler. Şimdi ise daha çok şebeke modeminin kalitesine göre şekil alıyor bu değer. Şahsen benim kullandığım cihaz, Galaxy S6 Edge plus, belki de SAR değeri en düşük telefondur. Lakin her telefonun çektiği binaların içinde ben aynı operatör ile hatta ulaşamıyorum. Tek çubuk sinyal zar zor çekiyor. Havasına, durduk yere yayılmıyor bu radyasyon yani. Türkiye gibi her yerde şebekenin stabil olmadığı bir ülkeyi düşünürsek SAR değerini tek kriter alıp yaydığı radyasyondan ötürü telefon almamak hata olur. Çekmiyorsa telefon, amacı ne?
Her gün okulda yaşadığım bir olay ama daha keskin bir örnek verecek olursam: Geçen gün bir hastanenin zemin katında bulundum. Tanıdığımın telefonu Mate 30 lite'dı. SAR değeri benim telefonumun 5 katı. Türk Telekom onda 5 üzerinden 4 çekerken bende hat yoktu. Siz düşünün. Ortalık yere, kafasına öyle estiği için veya tasarlayanlar buna önem vermediği için değil; kullanılan modemden kaynaklanıyor bu değerin yüksekliği.

O zaman çakma cihazlar sayesinde okyanusta bile iletişime geçeriz(!)
İşte onlar şu dediklerimi karşılamadıkları için SAR değerleri yüksek, büyük telefon üreticilerinin ise böyle bir tavır takınacağını sanmıyorum ki Çinli telefonların şebekelerinin daha güçlü çektikleri ortada. Köy yerinde oturursanız farkına varırsınız.
Ortalık yere, kafasına öyle estiği için veya tasarlayanlar buna önem vermediği için...

Kusura bakmayın mesajlarınızı biraz geç gördüm ilginiz için sağ olun 8 Nisan yani dün A101e bir telefon geldi TCL 10 SE 2200 TL hala vardır sistem özellikleri 4 GB RAM 128 GB hafıza 2 GHz işlemci 48MP ana kamera 4 kamera var 3 arka 1 ön fiyatına göre güzel geldi bana Android sürümüde 10 tasarımı hariç her şeyi güzele benziyor sizce alınır mı?
Hattın kaç Kbps?

Hattım yok alınca açtırıcaz.

Kusura bakmayın mesajlarınızı biraz geç gördüm ilginiz için sağ olun 8 Nisan yani dün A101e bir telefon geldi TCL 10 SE 2200 TL hala vardır sistem özellikleri 4 GB RAM 128 GB hafıza 2 GHz işlemci 48MP ana kamera 4 kamera var 3 arka 1 ön fiyatına göre güzel geldi bana Android sürümüde 10 tasarımı hariç her şeyi güzele benziyor sizce alınır mı?

Alınmaz hocam çok kötü bir cihaz. Onun yerine ı fiyata gakaxy m 21 alınması daha iyi olur.

Teşekkürler cevabınız için. Peki Wild Rift ve Call of Duty gibi büyük oyunları açar değil mi? Kasmaz telefon ya da ısınımaz?

Realme 7 alın.
Realme 7 idealdir.
Xiaomi yazılım sıkıntılı zaten.

6 GB RAM ve 64 GB depolama.

Yeni konular

Geri
Yukarı